Koroplast, ”Kadın aklı, hep farklı” mottosuyla yola çıktı; üretkenliği ve yaratıcılığıyla, daha iyi bir yaşam adına her konuda farklı ama faydalı fikirler bulan, uygulayan, ve nesilden nesile aktaran kadınlardan ilham aldı. Ve 45bin fikirden derleme bir kitap olan; ‘Hayatı Kolaylaştıran Fikirler’ kitabını bir sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıkardı. Projenin en güzel tarafı da, kadınlardan alınan fikirlerle hayata geçirilen bu kitaptan elde edilen tüm gelir, kadına değer veren bir kuruma, ”Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı”na bağışlanıyor.

Peki, bu kitapta neler anlatılıyor?

Evde balyaj yapımından, oje ile ayakkabı boyamaya, bez ayakkabıların yıkanmasından halıların saklanmasına, hızlı ve kolay ütüleme yöntemlerinden, eski bir gömlekten önlük yapımına, çocuklara odalarını toplatma hilesinden, çubuk dondurma yapımına, şuan aklınıza gelmeyen ve fakat günlük hayatta muhakkak önünüze çıkıveren binbir türlü soruna pratik ve akılcı çözümler anlatılıyor..

Hatta size bir sır vereyim, ben hayatımın buluşunu, yani el değmeden sarımsak soyma yöntemini bu kitapla öğrendim 🙂 Nasıl bir kolaylıkmış niye söylemiyorsunuz 🙂 Yalnız bu mu, elbette değil. Kaynattığım sütler unutsam da, artık ocağı batırmayacak 🙂 Okuması da bir o kadar eğlenceli..

Kitabı online satın almak, yada hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz

 

koroplast

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website