Misbahçem; iyi tarım uygulamasını benimseyerek doğal üretim yapan, tazecik meyve ve sebzeyi dalından kopardığı gibi hiç bekletmeden tüketicisine ulaştıran bir site, ama aynı zamanda bir baba-kızın da ortak hayali 🙂

Sitelerinde,  reçelden bala, ev yapımı sirkeden sağlıklı atıştırmalıklara, ahudududan böğürtlene, yaban mersinine kadar mevsiminde bulabileceğiniz her türlü doğal gıdaya tek tıkla ulaşabilmeniz mümkün. Hatta bir ağacı adınıza özel kiralayabiliyorsunuz. Canınız her istediğinde gidip ağacınızı suluyor, hasatını zamanı geldiğinde topluyor, toprakla ve doğayla iç içe geçebiliyorsunuz bu sayede. İşin bu kısmı çok şahane öyle değil mi? Misbahçem,  eğer fırsatınız varsa sizi de, Beykoz’daki Cumhuriyet köye, dalından toplamaya, yemeye bekliyor 🙂

Biz gidemedik fakat bu hafta sonu kahvaltıda, misbahçemin bal kabaklı reçelini masamızda misafir ettik 🙂 Nasıl sevdik anlatamam! Ekmek üzerine labne ve onun üzerinde balkabağının tadı hala damağımda!

 

mis bahçem 1

mis bahçem 2

mis bahçem 3

Misbahçemi bir de kurucusu Işıl hanımdan dinleyelim mi..

Babam emekli olduktan sonra 2010 yılında Cumhuriyet Köy’deki hikayemizde de anlatıldığı gibi bu arazi kendine gösteriliyor ve o da bir doğa aşığı olduğu için burayı meyve bahçesi olarak değerlendirmek istiyor. Zamanla araziler çoğalıyor ve 200 dönümlük bir arazide şu anda iyi tarım uygulamalarıyla ve CTR sertifikasıyla doğal meyvelerimizi, doğal- geleneksel tarım ile de sebzelerimizi yetiştiriyoruz. Bahara daha çok sebzemiz olacak. Ben de Milano’da moda pazarlaması okudum ve döndükten sonra hep moda şirketlerinde pazarlama yöneticisi olarak çalıştım. Sonra daha hayatın içinde bir iş yapmak, insanlar ve doğa için daha yararlı bir işle ilgilenmek istedim. Bahçenin de tonajları çoğalıp, ergenlik çağına geldiği için babamla birlikte Misbahcem.com ‘u açıp özenle yetiştirdiğimiz ürünleri Türkiye’nin her yanına doğal meyve ve sebze ve kendi ürettiğimiz %100 doğal ballar, katkısız ev yapımı yeşil elma, kırmızı elma pekmezi, katkısız ev yapımı reçeller ve en güzel ürünlerimizden biri olan elma sirkesini doğal ürün sevenlerle  buluşturmak için Misbahçem markasını yarattık. Pazarlamanın yanı sıra, diğer işim olan illüstrasyona da bir yandan devam ettim ve Misbahçem’in websayfasından etiket tasarımına kadar dışarıdan bir tasarımcı ile çalışmıyoruz. Herşeyi doğrudan ben yapıyorum. Hal böyle olunca Misbahçem’i kurmak büyük bir keyif oldu benim için.
Ürünlerimizi www.misbahcem.com ‘dan ya da bahçemize gelip dalından toplayıp, katkısız ev yapımı ürünlerimizden de bahçeden satın alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra yeni çalışmaya başladığımız gurme marketlerde de satışımız başladı.
Ne organik, ne doğal ne değil derken özellikle anneler doğru besini çocuklarına bulmakta ve yedirmekte oldukça sıkıntı yaşıyor. Bundan dolayı yaptığımız işlemleri, baharda meyve çiçeklerinin üstünde bal arılarının meyveyi tozlaştırmak üzere gezindiğini, asla hormon kullanılmadığını üyelerimize şeffaf bir iletişim ile göstermek istediğimiz için ve şehir hayatından az da olsa uzaklaşıp farklı bir atmosferde doğaya yakınlaşılması için “Benim Ağacım”  projesini yaşatmak istedik. Misbahçem çok keyifli peyzaj alanlarına sahip, kapımız her zaman açık, biz de orada olursak müşterilerimizle çiftliğimizde zaman geçirmekten ve sorularını yanıtlamaktan çok keyif alıyoruz.

 

3 thoughts on “Misbahçem

  1. ismi de kendi gibi miss gibi görünüyor 🙂 bu arada o masada gördüğüm tereyağı mı abla?

  2. Çok lezzetlı görünüyor! Sayfasını ziyaret ettim, harikadir. Keşke marmelatların da daha fazla çeşidi olsa. sevgiler ve afiyet olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website