En masum en fit elmalı kek 🙂

Hani yedikten sonra insanı çileye sokan, kara kara düşünmesine sebep olanlardan değil, yani belki az lezzetli ama moral verici 🙂 Nasıl anlatsam; zayıflatmıyor, ama yediğinize yiyeceğinize pişman da etmiyor 🙂 Tatlıya zaafı olan benim gibi kader arkadaşlarımın denemesi için atmasyon tarifimi gururla paylaşıyorum..

Yine de porsiyon kontrolüne uygun tüketmenizi hatırlatıyorum 🙂 Mazallah diyetteyken gram karşılığını almayalım, dikkatli olalım..

Normalde burada ve instagramda hep görmeye alışkın olduğunuz kek görüntü olarak evet bu, ama aslında o kek bu kek değil, arasında dünyalar kadar fark var.

Onda süslemek için kullandığım pudra şekeri vardı, bunda yok!

Onda beyaz şeker vardı, bunda esmer şeker var.

Onda beyaz un vardı, bunda tam buğday unu var,

Falan filan 🙂

Yemek blogu yazarları topa tutsa beni haklıdır, böyle tarif mi verilir, ama inanın ne yaptığımdan çok ne yapmadığımı yazsam doğru anlatabilirim. Çünkü yaparken hiç ölçmedim ama yazdığım gibi tüm malzemeleri daha sağlıklısı ile, yani kilo yapmayanı ile değiştirdim, sonra da aldığı kadar un ekledim. Bu kadar! Tam buğday unu ile kek yapınca böyle nasıl desem kıvamlı değil de çamur gibi bi karışım oluyor :)) Neyse bu kısmı atlıyoruz 🙂

Tadını şekerden değil de; elmadan ve tarçından alan bir kek oldu, bence iyi de oldu, ne o öyle kalorili kalorili şeyler 🙂

Bu arada tatlıdan uzak durdukça aramıza bi mesafe girdiğini fark ettim, yani öyle saldırmıyorum marketlerde çikolata raflarına. Onlar da efendim nasıl diyim bi peynir gibi bi makarna gibi kendi reyonunda arzı endam ediyor, halbuki ben böyle miydim, hipnotize olmuşcasına ilk onların yanına giderdim. Bu mesafe bize iyi geldi 🙂

 

 

fit kek

3 thoughts on “Masum kek

  1. Şekerle araya mesafe koymak güzel. Ben de azalttım bu ara epey. Gerçi arada sapıtmıyor değilim^^ Bu kek tarifi tam diyetlik bir kek olmuş gerçekten. Elma ve tarçın diyetlerin kurtarıcısı gibi. Tarçın, zaten suya da atsan şeker isteğini azaltıyor. Sevdim bu tarifi. Ellerinize sağlık.

  2. ben bu kekleri çok seviyorum Zeynepcim, hani öyle sağlıklı olduğundan da değil, tadını çok seviyorum. pekmezli kek olsun, keçiboynuzlu olsun yerim 🙂 eline sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website