Ev turlarına devam ediyoruz 🙂
Bu hafta ev turunda,  sevgili Yıldız’ın evinden kareler bekliyor olacak sizi.. Yıldız’ı instagramda (baharyildizi) adıyla bulabilirsiniz!

Sıcacık anlatımı ve bu harika fotoğrafları için ona bir kez de buradan teşekkür ediyorum..

bhryldz (19)
Benim için ev demek huzur demek. Her evin kendine has bir kokusu, bir havası vardır. Hatta bazılarının öyle keskin bir kokusu vardır ki daha kapıdan içeri girer girmez hissedersiniz. Bende evimi “huzur kokulu beyaz evim” diye severim. Evlerin yaydığı o enerjiye de çok inanıyorum. Evimize 2 yıl önce taşındık ve ilk sahipleri biz olduğumuz için evin içi, duvarları hep bizim enerjimizle dolu. Kapıdan içeri girdiğimde yayılan güzel enerjiyi hissedebiliyorum. Bunu hissettiğini söyleyen misafirlerim ve yakınlarımdan da bunu duymak beni çok mutlu ediyor.
bhryldz (23)
Tarz olarak eski İngiliz evlerini çok severim. Çocukluğumdan bu yana izlediğim filmler öyle yer etmiş ki bende bir evim olursa içini bembeyaz mobilyalarla doldurup o ferah evlere benzeteceğimi düşünürdüm sık sık. Velev ki bundan 3 yıl önce nişanlandığımda başladım internetten İngiliz evlerinin dekorasyon görsellerinden fikir toplamaya.. Adını bile bilmediğim bir tarza çocukken aşık olmuştum. Ve nihayet evlendiğimde o güzel country mobilyalara ve bembeyaz ferah bir eve sahip olmuştum. Benim için bir evde en önemli şey ferah, sıcak ve sade olması.
bhryldz (24)
Evde çok eşya sevmiyorum. Zaten minik, kutu gibi bir evimiz var. Çok eşya evi hem küçük gösteriyor, hem de göz yoruyor. Fazla detayın bulunduğu tek yer yatak odam. Ve bazen oradaki detaylardan bile bıkkınlık geliyor.
bhryldz (25)
 Evimde daha doğrusu eşyalarımda içime sinmeyen şeyler sandalye kumaşlarım ve perdelerim. Oldukça aceleye geldiği ve çok da seçenek olmadığı için böyle olmak zorunda kaldı. Onun dışındaki her eşyamı çok seviyorum. Ve evleneli 3 yıl olmasına rağmen gelip gidip hala severim eşyalarımı.
bhryldz (2)
Ev dekorasyonu için çok para harcamayı sevmiyorum. Birçoğu ya hediye, ya benim el emeği olarak yaptığım şeyler ya da antikalardır. Antikacıları dolaşmayı çok severim. Sık sık da evime birkaç küçük şey alırım. Beğenmediğim taraflarına küçük dokunuşlarla bambaşka hale getirmeyi severim.
bhryldz (3)
Evim sabahtan akşama kadar güneş aldığı için oldukça aydınlık bir ev. Salonum en çok ışık alan yer olduğundan genelde instagrama attığım fotoğraflar burada çekilir. Beyaz ve toprak tonlarına ağırlık verdik salonumuza. Çünkü dediğim gibi ferah ve sadeliği çok seviyorum. Kırlent, perde fonu ve sandalye kumaşlarıyla renk kattık. Salonda çok vakit geçirmesek de orta sehpamın üzeri haftalık değişir. Sürekli aynı kalmasını pek sevmiyorum.
bhryldz (9)
Yatak odam bana en ferah gelen ve en içaçıcı, en huzurlu yer. Bunda genelinin beyazdan oluşmasının payı çok büyük. Bir de güneş ışığı tabii… Sabahın erken saatlerinden itibaren geniş pencereden yayılan güneş ışığı adeta sarmalıyor odayı ve güne enerjik başlamanıza neden oluyor. Sanırım evimde en sevdiğim şey de bu. renk katmak için perdemiz ve yatak başlığımızda toz pembe kullandık.
İçime en çok sinen oda diyebilirim. Tam da ruhumu yansıtıyor. Beyazlar, toz pembeler… Pasteller… Çok detay bulunduğunu düşündüğüm ama aslında her biri de benim için çok özel olan eşyalar var burada. Anneanneden kalan ve yaşça benden büyük olan antika bir çalar saat, rengini değiştirdiğim antika çevirmeli telefonum ve birçok şey… Yeni alınmasından ziyade yaşanmışlıklarla dolu eşyaların (hele ki anneanne yadigarıysa) küçük dokunuşlarımla yeniden hayat bulmaları beni daha da mutlu ediyor.
bhryldz (10) bhryldz (11) bhryldz (14) bhryldz (26) bhryldz (27) bhryldz (28) bhryldz (34) bhryldz (36) bhryldz (38) bhryldz (39) bhryldz (40)
 Evimiz yeni olduğundan henüz mutfağımıza el atamadık. Ama ben ham şekilde temin edip boyadığım raflar ve minik dolapla biraz hareket kattım.
Ferforjeyi de çok seviyorum. Ve küçük mutfağımda küçük şirin bir köşe yarattım kendime. Şimdilik iki kişilik sürdürdüğümüz hafta sonu kahvaltılarımızı, beş çayımızı burada içiyoruz.”

 

4 thoughts on “Ev Turu: Yıldız’ın evi

  1. çok begendim evinizi çokta keyif aldım hem yıldız hanıma hem zeynep hanıma bu güzel yazı için teşekkür ederiz

  2. Beğeniyle takip ediyorum uzun zamandir. İlk internetten kalp raf arayisinda bulundugumda karsima cikmisti. Nerden aldigini sormustum. O gunden beri takipteyim 🙂 Evinde herseye bayiliyorum 🙂

  3. Sevgili Zeynep,
    Harika bir post olmuş. Güzel blogunun güzel köşesinde bana ve evime yer ayırdığın için çok teşekkür ediyorum. Çok zarifsin.. Kocaman sevgiler ?

  4. Zeynep harika olmuş bu yazı keyifle okudum Yıldız dersen yaptığı her şeyin hayranıyım,paylaştığı her karenin de Yıldızımızın evinin huzuru buralara kadar geldi,aydınlık ferah mutlulukla dolsun sıcak yuvası.Sana da teşekkür ederim bu güzellikleri paylaştığın için sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website