Bu hafta ev turunda ev dekorasyonuyla yakından ilgili, su gibi iki kız annesi Nur’un evindeyiz.. Nur aynı zamanda Evim ve House Beautiful dergilerinde de yazıyor.İnstagramda takip etmek isterseniz ‘nurungemisi’ adıyla onu bulabilirsiniz 🙂

Nur’un evinde her detay bambaşka fikir veriyor ama en çok da oturma odasındaki orta sehpanın, bir inşaat makarasından dönüştüğünü duyunca eminim siz de benim gibi kulaklarınıza inanamayacaksınız!

Nur’dan evini dinliyoruz 🙂

 

Benim için bir evde en önemli şey yuva gibi hissettirmesi. Bunun için öncelikle evimin içini sevdiklerimle doldurmalıyım! 😉 Daha sonra da çiçekler, yemek kokularından parfüm 🙂 ve tabii ki kitaplar vazgeçilmezim. Bir de çocuk cıvıltısı varsa işte o ev yaşanılacak yerdir benim gözümde… Koridordaki Matisse reprodüksiyonlarını ikiz kızlarım Neva ve Merva’ya hamileyken yapmıştım, 9 senedir severek kullanıyoruz.

IMG_2931
Evi döşerken belli bir tarza bağlı kalmadım, tek amacım gözü yormayan, renkli ve sıcak mekanlar elde etmekti.

IMG_2938

IMG_2939

Oturma odasındaki el izlerini çocuklar küçükken yapmıştık, çok güzel bir hatıra olduğunu düşünüyorum. Yanal’ı duvarkağıdı da bu evde hiç sıkılmayacağımı düşündüğüm detaylardan. Orta sehpa da Evim dergisi çekimi için inşaat makarasından hazırlayıp eve yerleştirdiklerimden…

IMG_2926

Salonda retro-iskandinav bir hava hakim, beni çok dinlendiren, içine çeken bir atmosferi var. Kitap okuyacağımızda çoğunlukla salondaki okuma köşesindeyiz, oturma odası daha ziyade sinema saati için. (Konuklarla muhabbetimiz bölünmesin diye salona TV koymak istemedik. ) Salonda en sevdiğim renkler olan turkuvaz ve sarıyı özgürce kullandım, son zamanlarda House Beautiful için yaptıgım siyah-beyaz bir çekimden sonra dayanamayıp bir de siyah ekledim.

IMG_2927
IMG_2932

IMG_2937

Evlerde antreye hak ettiği özenin gösterilmediğini düşünüyorum.. Eve gülümseyerek girmek, konuklarımıza da sıcak bir karşılama yapabilmek önemli. Bu nedenle ben antrede tercihimi kırmızıdan yana kullandım. İngiliz telefon kulübelerini çok sevdiğim için de bu şekilde bir dolap bulunca kaçırmadım.

IMG_2941

IMG_2944

Evlerde fikirler ve detaylar bence olmazsa olmaz. Evimi seviyorum, ama bu kadar çok sevince bazen evden dışarı çıkmak istemediğim de oluyor, en çok da PaZar günlerinde!
Hepinize mutlu haftalar dileklerimle..

5 thoughts on “Ev Turu: Nur’un Evi

  1. Nur’u instagram hesabından ve bloğundan severek hatta bayılarak izliyorum. O kimselere benzemez, gerek dekorasyonda gerek hobilerinde bir öncüdür. Evi deseniz son zamanlarda birbirinin tıpatıp aynısı olan o kadar çok ev var ki işte o evlerin arasında hepimize ilaç gibi geldi desem…
    Teşekkürler Zeynepciğim , teşekkürler Nurcuğum!

  2. Evde oturma odası çok ayrı salon çok ayrı telden çalıyor ama salon bence çok hoş olmuş. Elinize sağlık.

  3. Nur’un tüm enerjisi evine de yansımış. .Zaten bence evler sahiplerinin karakterini de ele veriyor..İkinizinde ellerine sağlık..Sevgilerimle..

  4. kafası karışmış bir dekorasyon örneği her tarzdan güzel eşyalar alınıp koyulmuş daha tarz evler görmek ümidiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website