Bebekle gidilebilecek en iyi butik otelleri araştırdığım dönem,bir liste yapmış ve burada da paylaşmıştım hatırlarsanız. Sadece tavsiye niteliğinde bir yazı olması için uğraştım, ve çok sayıda otel araştırdım o dönemde. Ve karar verdiğim otel Golden Key Hisarönü oldu.

Eğer beklentiniz gürültüsüz, kaydıraksız, aktivitesiz, gece hayatı olmayan, alabildiğine yeşil, kuş sesleri kulağınızda yüzebileceğiniz, sakin sessiz ve tamamen bebek dostu bir otelse muhakkak Golden Key Hisarönü’ nü tavsiye ederim. Öyle huzurlu bir tatil geçirdik ki, eve dönmek ve hatta otelden dışarı adım atmak istemedik 🙂 Tekrar gitmek isteyeceğimiz ikinci evimiz gibi oldu. Bütün bir kış özleyeceğim galiba 🙂
golde key 2

Burası bir butik otel. İki katlı evler bebekli aileler için gayet uygun ve havuzun etrafında yerleşmiş. Biraz daha ileride kumsala doğru ise daha kalabalık aileler için daha geniş metrekareli teraslı odaları da var. Konumu denize sıfır. Havuza odadan çıktıktan sonra varmanız 1 dakika kadar sürüyor ve günün hemen her saati havuzu sakin bulabiliyorsunuz.

golden key 1

Yarım pansiyon (kahvaltı + akşam yemeği) konsepti olan bir otel Golden Key Hisarönü. Haliyle öğle yemeği yok fakat beş çayları-ev lezzetleri var. Biz ihtiyaç duymadık ama İpek için meyve, sütlü tatlılarımızı yine öğle arası ücretle restaurant’dan karşıladık.
golden key havuz

Yemekler inanılmaz lezzetli, öyle ki beş günde iki kilo almışım 🙂

Akşam yemeklerindeki salatalarını ve kahvaltıdaki mahlepli kekin tadını unutamıyorum 🙂

golden key ipek

golden key lobi

Lobide akşam yemeklerinden sonra pop-corn eşliğinde çocuk film saati yapılıyor öyle şeker ki 🙂 Yanyana ellerinde mısırla film izliyor minikler. Anne babalar ise havuz kenarında oturup dinlenebiliyor. Fakat İpek bir gün bile izlemedi ve havuz başında bizimle beraberdi 🙂 O genelde oturanları izlemeyi sandalyeleri çekmeyi tercih etti 🙂golden key otel

ipek marmaris 7

 

Burası odamızın balkonu, İpek uyuduktan sonra ‘gerçekten’ dinlenebildiğimiz yegane köşe. Çayımızla oturup sessizliği dinledik akşamları.

ipek marmaris 18

ipek marmaris 22

zeynep marmaris 7

 

Bu arada Hisarönü, Marmaris’e 20 km mesafede. Gün içinde gidip görebileceğiniz yerler de çok. Kız kumu, Sedir Adası, Selimiye, bunlardan birkaçı. Yakında hepsinden detaylıca bahsedeceğim 🙂

Eğer okurlarsa bir de teşekkürüm var.

Her konuda güler yüzünü ve ilgisini eksik etmeyen İpek Hanım’a, akşam yemeklerinde sohbeti ve neşesiyle bizi hep gülümseten Ercan Bey’e, birde sevecen bakışıyla gidip sarılmak istediğim ustaya, Emrullah Bey’e çok çok sevgiler!

One thought on “İpekle Tatil, Golden Key Hisarönü

  1. Merhaba sitenizi tesadüfen instagramda gördüm ve girip incelerken kızınızın sandalyedeki fotoğrafı dikkatimi çekti. Aa dedim eşime burası Golden Key bizim otel:) ve şimdi de ayrıntılı olarak fotoğrafları paylaşmışsınız otelle ilgili bilgi vermişsiniz.biz 2 Yıldır bu otelde tatil yapıyoruz. Benim de kızım 18 aylık ve ilk tatilimizde 5 aylıktı çok rahat bir tatil geçirmiştik burada.ben de tavsiye ediyorum bebekli ve çocuklu ailelere çok rahat edebilecekleri bir yer.bu arada bu yıl ki tatilimizi yaparken sizinle aynı döneme denk gelmişiz,orda kızınızla kahvaltı yaparken görmüştüm sizi resimlerden tanıdım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website