Ev Turları bitti mi?
Elbette hayır 🙂

Sadece yaz tatiline girdi 🙂

Bu kadar ara yeter dedik ve ; Gülse’nin benim her karesinden ilham aldığım güzel evi ile ev turlarına devam ediyoruz..

(Gülse’yi instagram hesabından takip etmek isterseniz ”gulseirecler” kullanıcı adıyla bulabilirsiniz 🙂

 

 

SAM_0592

 

Eski İngilizce Öğretmeni, yeni Web Tasarım ve Seo uzmanıyım. Kendi işimi yaptığımdan ve genelde home office çalıştığımdan evimin benim için en önemli yeri çalışma odam. Salonda kendimi aşırıya kaçmamak adına tuttuğum her bir renk bu odada benimle. Genelde en sevdiğim renk olan mavi ve tonları baskın olsa da detaylarda sarı, turuncu ve pembe bu odamızı güzelleştiriyor. Instagram hesabımda paylaştığım fotoğraflarımın çoğu bu odada çekiliyor. Çalışma masamın üzerindeki rafı her hafta değiştirmeye çalışıyorum. Üzerindeki objeler genelde o haftaki moduma göre yer değiştiriyor.

 

SAM_0645

SAM_0647

SAM_0751 SAM_0753

 

SAM_0754

SAM_0758

SAM_0766

SAM_0819

Küçüklüğümden beri fotoğraf çekmeyi, çekilmeyi çok severim.  Evimin dekorasyonuyla ilgili ilk başlangıç noktam da bu oldu sanırım, içinde güzel fotoğraflar çekilebilecek, iç açıcı bir ev.  Bu anlamda bana en çok yardımcı olan şey ev dekorasyonuyla ilgili milyonlarca fikir barındıran www.houzz.com du.  Saatlerce içinde dolaşıp kendime her odayla ilgili dosyalar hazırlardım. Houzz yardımıyla az çok ne istediğiniz ortaya çıkıyor, sonrası eşya seçme sırasında sabrınıza ve şansınıza bağlı.

SAM_0361

Hiçbir zaman keskin tarzları sevemedim bu yüzden salonum belli bir kategoriye ait değil. İçerisinde modern, country  ve rustic üçlüsünün hepsinden izler var.

SAM_0541 SAM_0602 SAM_0841

 

Eşimle iç açıcı bir ev tasarlamak istediğimizden eşyalarda ve duvarlarda beyazı ön planda tuttuk.  Salonda beyaza siyah ve ahşap tonlar eşlik ediyor.  Siyah beyaz İkea halım baş tacım, ilk aklıma kazıdığım ve mutlaka o olsun dediğim tek eşyam. En büyükten en küçüğe her bir detayı zevkle seçmiş olsam da evimin bir diğer en sevileni  Rustic Wooden Art orta sehpam.

 

SAM_0845

Bir eve ruh katan, yuva yapan şeyler kesinlikle aksesuarlar bu yüzden Etsy?den seçtiğim görsellerle oluşturduğum duvarı çok seviyorum. Her biri bizi anlatıyor.

 

SAM_0848 SAM_0857

 

 

SAM_0340

 

SAM_0491

 

SAM_0773

Ve son olarak havaların ısınmasıyla keyfini yeni yeni çıkarabildiğimiz balkonumuz. Ufak bir alan olmasına rağmen bizi rahat ettirecek, huzur verecek her şeye sahip. İkeadan aldığımız saksı standı ve rengarenk çiçeklerim burada öne çıkanlar.

 

Benimle birlikte evimi dolaştığınız için sizlere ve ince daveti için Sevgili Zeynep?e çok teşekkür ederim.

8 thoughts on “Ev Turu: Gülse’nin Evi

  1. Evde şunu beğenmedim / belki de bu özgürlüğü kıskanmışımdır: Mid century koltuklar, country tarz yemek masası + sandalyeler, rustik sehpa ve sanırım klasik bir tv ünitesi. Ben bu kadar farklı tarzı bir arada kullanmaya cesaret edemezdim doğrusu… Yine de hoş bir birliktelik çıkmış ortaya.

  2. Ay harika bir ev, bayıldım, ne kadar yalın ve rafine, bakınca bizim evdeki herşeyi atasım geldi vallahi 🙂

  3. Tv sehpasina bayıldım nerden alındı öğrenebilir miyim? Hersey çok hoş ama tv sehpası tam aradığım tarz onun için sordum.yanıtlarsaniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website