ağlayan ağaç

 

Yaz bitiyor ve ben tüm yaz boyunca sadece iki kitap okuyabildim. Acı tarafı tatilde yanımda götürdüğüm kitabımı yorgunluktan gözlerimi açamadığım için geceleri okuyamadığım gibi, gündüzleri İpekle bir havuza bir denize, bir uyku saati bir yemeği derken; kitap benimle tatile gitti benimle gezdi ve eve geri geldi 🙂

Ağlayan Ağaç’ı bir gayretle, tatile gitmeden bitirmiştim..

Affetmeyi, merhameti böylesine ustalıkla ve farklı bir anlatımla işleyen bir kitap daha okuduğumu hatırlamıyorum!

Kitapta iki çocuklu bir ailenin evlerinden başka bir şehre taşınması ile başlıyor. Ve en sevdiği yanından yara alan bir annenin, sabrı, hayatı ve yıllar geçtikçe merhamete dönüşen öfkesini harika bir dille yazıyor yazar.

Kitabın daha ilk sayfalarında okuyacaksınız zaten, bu yüzden söylemekte bir sakınca görmüyorum:) Bir cinayetle başlıyor konu. Fakat eğer dikkatli bir okuyucuysanız az çok tahmin edeceksiniz bu işte kimin parmağı olduğunu. Ama sonra o kadar farklı bir boyuta gelecek ki, siz de şaşırıp kalacaksınız. Bu kadar kopya yeter bence.

Biraz anlatsam sanki her şey açığa çıkacak gibi geliyor, tavsiyem mutlaka okumanız!

*İlk kez bir kitapta sırf merakımdan son sayfalara şöyle bir göz atıp ne olacağını öğrenmeye çalıştım 🙂 Evet yaptım bunu! Sonra rahaaat rahat okudum :))

2 thoughts on “Ağlayan Ağaç

  1. Ülke gündeminden iç karartan haberlerden biraz olsun uzaklaşmak için en güzel tercih kitaplar sanırım bu kitaptan da öyle güzel bahsetmişsinki ilk kitabevi ziyaretimde mutlaka göz atacağım öneri için teşekkürler canım.

  2. pegasus kitaplarını sadece güvendiğim kişiler alırsa okurum zeynep 😉
    artık bu kitabı listeye ekleyebilirim gönül rahatlığıyla ^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website