Bozcaada sanki özenle çizilmiş, çiçeklendirilmiş bir tablo gibi. Her şey bu tablonun içine öyle güzel yerleşmiş ki, seyretmeye doyamıyor insan.. Sokaklarında dolaşırken bir bakmışsınız resmin bir parçası siz oluvermişsiniz.. İçinden çıkmak istemeyeceğiniz bir masal gibi..

Çook büyükçe bir yer değil belki, fakat sevimli. Hani burayı gezmek için üç gün fazlasıyla yeterli aslında.

Eğer gittiğiniz tarihler bayram/sömestr vs. değilse tadına doyulmuyormuş adanın/ Oradakiler böyle söylüyor. Fakat şehir insanı mecburen tüm tatillerini bu günlere ayarlıyor yazık ki. Yine de kalbalıkta da ayrı bir tat veriyor ada.

Bozcaada’ya ulaşmak için önce Geyikli İskelesi’ne, oradan da feribotla 20-25 dklık bir yolculukla adaya ulaşabiliyorsunuz. Ada merkezine çok yakın Ayazma plajı adı gibi her daim buzz! Ama tertemiz ve kumlu bir plaj. Ayazma haricinde denize girmek için tercih edebileceğiniz Akvaryum koyu ve Habbele plajı da var.

Ada’dan ayrılmadan;

Ada Cafe’nin gelincikli kurabiyesi,

Çınaraltı’nın damla sakızlı türk kahvesi,

Çiçek pastanesinin damla sakızlı kurabiyesi,

Ada’m bozcaada’nın çok lezzetli ve çeşitli mezesi,

Ballı bademli ada dondurmasının tadına bakılmalı. Hatta mümkünse birazı eve dönerken alınmalı 🙂 Bunlar benim tecrübe edip çok sevdiklerim. Sizin de aklınızda olsun.

bozca 12 bozcaada 15 bozcaada 16 bozcaada 17 bozcaada 18 bozcaada 19 bozcaada 20 bozcaada 21 bozcaada 22 bozcaada 23

14 thoughts on “Bozcaada

 1. Nasıl iyi geldi sabah sabah fotoğraflar.Özlemişim adayı tekrar gitmek niyetimde var ama bakalım ne zamana kısmet.Eylülde de güzeldi ama bu yıl okul telaşımız var biraz zor.Mayıs gibi kaçsak ne güzel olur değil mi Zeynepcim.Bir de bakmışsın adada tanışıyoruz ah ne güzel olur.Senin karelerden adayı gezmek görmek kadar güzel zaten o yüzden ben bir adaya gidip geliyorum tamam mı.Bu arada tesadüf bu ki ben de az önce Akyaka’yı yazdım blogda.

 2. Yine harika bir yazı.. Yüreğine, emeğine ve eline sağlık Sevgili Zeynep..
  Zaten gidip görmek istediğim bir yerdi, nedense daha bir istiyorum şuanda. Benim için faydalı ve muazzam bir yazı oldu. Sevgilerimle..

 3. Ahhh! Ne kadar güzel, iç açıcı fotoğraflar. O çiçekler, renkler, harika gerçekten.
  Bozcaada çok kalabalık oluyor diye gitmeyi hiç düşünmemiştim ama bu güzellikleri yakından görmek için ileride bir gün gitmeli.
  Teşekkürler bu güzel göz ziyafeti için.

  • Aslında kalabalığı şu güzelliklerin yanında hiç göze batmıyor biliyor musunuz, yani sevimsiz durmuyor, insanların olması ayrı güzel kılıyor orayı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website