Eğer daha önce görmediğiniz bir yere tatile gidecekseniz, gitmeden evvel rotayı belirler, yol üstündeki adresleri, orada gün boyunca yapabileceklerinizi, gezilecek yerleri not eder ve sonra kalacak düzgün bir otel/pansiyon arayışına girersiniz. Yani önce şehri görmek/gezmek, sonra konaklama gelir sıralamada.. Ama patiska için durum biraz daha farklı.. Sadece konaklama için gidilebilir buraya 🙂

Burası; sabahları o mis gibi kahvaltısından kalkmak istemeyeceğiniz, adada dolaşırken bir bahane üretip bağ evine döneceğiniz, kahvaltı sonrası kedi gibi kıvrılıp o divanda uyuyubileceğiniz, bikininizi giyip denize gitmeyi değil, bahçesindeki şezlonglarda güneşlenmek isteyeceğiniz, kitabınızı alıp bir köşeye çekilip püfür püfür rüzgarı dinleyerek keyif yapabileceğiniz bir yer.. Çok huzurlu, çok sessiz. Sizi rahatsız edecek hiçbir şey yok etrafta.. Ve hemen herkesten duymuşsunuzdur belki, dönüş yolunda birdahaki ziyaret için planlar yaparken bulabilirsiniz kendinizi 🙂

 

patiska bağ evi

Gitmeden önce biraz bakındım buraya ait bir web sitesi vs. Ama hayır yok. Sadece günlük gibi bir blog adresi, ve gidenlerin fotoğraflarına rastlayabildim. Burası öyle şaaşaalı fotoğraflara ihtiyaç duymayan çok kendi halinde bir işletme. Eğer fırsat bulabilirseniz instagram hesaplarını da bir gezin, böylesine harika bir bağ evinin, nasıl mütevazi bir sahibi olduğunu göreceksiniz.. Oya hanım, annesi ( bu yaşta böylesine zarif bir hanım tanımadım, keşke daha uzun sohbetlerimiz olabilseydi) şahane insanlar. Milyon tane aktivitesi olan oteller yerine, sadece dinlenmeye ihtiyacınız varsa eminim mutlu ayrılacaksınız. 

patiska bağ evi (6)

Bozcaada’da çok sayıda otel/pansiyon var. Fakat çok azı bebekli misafir kabul edebiliyor. Patiska da bunlardan biri..

Tavsiyem, eğer siz de bizim gibi bebekli bir aileyseniz, ve hareketli bir bebeğiniz varsa, yeşil alanı bebeğinize gün boyu yetecek genişlikte.. (Son fotoğraf) İlaveten, ilgisini çekebilecek Shiro isminde bir köpek, oyuncak at, bir salıncak, kümes hayvanları ve çocuk aktivite masa ve sandalyeleri de mevcut. Bizim gözdemiz sallanan attı. Onun sayesinde bir saate yakın kahvaltı yaptık 🙂

patiska bağ evi (11) patiska bağ evi (14)

patiska bağ evi (15)

patiska bağ evi (17) patiska bağ evi (26)

İpekli ilk tatilimizdi burası.. O tüm gün koştu, oynadı, yoruldu, uyudu. Biz de o uyurken divanda, çimende dinlendik. Harikaydı. 
patiska bağ evi (28) patiska bağ evi (29) patiska bağ evi (30)

patiska bağ evi (32)

 

patiska bağ evi (31)

 

 

Patiska Bağ Evi/ Bozcaada/ Çanakkale – (Temmuz 2015)

12 thoughts on “Patiska Bağ Evi

 1. Cok guzel bir yere benziyor Zeynepcim. İki konuyu merak ediyorum, temizliği ve ücreti nasıldı acaba? İnternette odalarda duşakabin olmadıgına dair şeyler okudum, doğru mudur?

  • Merhaba Nihal;
   Temizliği ile alakalı çok memnun ayrıldığımızı söyleyebilirim, her konuda özenliler çalışanları.. Ücret ile ilgili ise, Oya Hanımı arayarak bilgi alman daha uygun olacaktır sanıyorum 🙂

 2. Tam da sana özgü kareler hepsi birbirinden zarif.Çok hoşsun Zeynep’cim söylemeden geçemeyeceğim.Bozcaada’nın yeri bende de ayrı.Patiska’da hep aklımda??Teşekkürler verdiğin bilgiler için.

 3. Patiska ile instagram vasıtası ile tanışıp,çok ama çok merak edip,ayağının tozu ile bebeğini eşini ve arkadaşlarını peşine takıp giden ben…
  Naif ve zarif insan,resimler her zamanki gibi muhteşem:)
  Aslında patiska tam olarak da böyle bir yer.Aynı resimlerdeki gibi,
  Zeynep Hanım’ın penceresinden daha bir güzel yorumlanmış o ayrı:)
  Oya Hanım ve diğer çalışanlar çok güleryüzlü ve misafir perverler.
  Eğer amacınız kafanızı dinlemek,sessizlik ve huzur ise bende tavsiye ederim.
  Ama amacınız bizim gibi resimlerdeki muhteşem kahvaltı sofraları ile karşılaşmak ise,
  beklentinizi fazla yüksek tutmayın derim,
  hayal kırıklı yaşayabilirsiniz…:(
  Hergün farklı bir temaları var,
  Biz gittiğimiz gün otlu ürünler günüymüş ve menüyü oldukça zayıf bulduk:(
  Fiyatının karşılığını alamadığımız kanaatindeyiz.
  herkese iyi tatiller dilerim.

 4. Tesis oda+kahvaltı.
  Kahvaltı kısmına söyleyecek söz yok. Gayet güzel, lezzetliydi.

  Oda kısmına gelince durum o kadar da iç açıcı değil.
  Henüz sezon başı olduğundan mı bilemem ama banyoda rutubet kokusu vardı. Sıcak su için çeşmeden 20dk su akıtmama rağmen ancak ılındı. Akan suyun banyo giderinden çok yavaş akması sonucu ayak bileğime kadar suyun içinde yıkandım.

  Bu zamana kadar yaptığım konaklamalarda 6 yaşından küşük çocuklar ücretsiz, büyük çocuklara ilave yatak için oda fiyatının %50 ya da %60’ı ilave ücret öderdim.

  Bu tesis 6 yaş üstü çocuk için tam ücret aldı. Tesis politikasıdır diye itiraz etmedik. Biz üzerimize düşen kısmı tam yapmamıza rağmen tesis kahvaltı işini tam, odayı eksik yaptı.

  Gitmeyi düşünen gezginlerin yaşadığımız bu sıkıntıları bilmesini istedim.

  Saygılarımla.

 5. Merhaba,

  Buraya yakın zamanda ben de gittim, yorumlarımı yazmak istedim. Tüm pozitif yorumları okuyunca biz de heyecanla gittik ve kaldık. Ancak kahvaltı hariç tam bir hayalkırıklığıydı. Odalar iyi temizlenmiyor, eşyalarımızı yerleştirecek yeterince yer yok, valizde kaldı çoğu. Bunun haricinde rezervasyonumuzu düzgün alamamışlardı. Hakkını vereyim kahvaltı iyi. Ama başka yerde kalıp buraya kahvaltıya gelin çok daha rahat edersiniz.

 6. merhaba. Patiska bağ evi denize yakın mı? 4 aylık bebegımızle gitmeyi dusunuyoruz. Aksamları gurultulu mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website