İlk cheesecake denememi çilek ile yapmış ve şurada yazmıştım, tadına doyamamıştık.. Yapmayı düşünürseniz, bu tarifle eminim harika bir cheesecake’iniz olacaktır

Tabanı ve krema kıvamı istediğim gibi olunca, üst malzemeleri değiştirerek yeniden cheesecake yapmak istedim. Bu defa en sevdiklerimden limonlu ile devam ettim. Fakat limonlu sos hiç içime sinmedi. Ben daha sarı renkli bir sos diye hayal etmiştim. Bulduğum tarifi de birebir uyguladım aslında, ama nerede hata yaptım bilemiyorum.

Sizin bir düşünceniz var mı, neden böyle beyaz kalmış olabilir?
limonlu cheesecake 1

9 thoughts on “Lİmon Soslu Cheesecake

  • İşte onu yapamadım, yani yukarıda da yazdığım gibi olmadı.. 🙂 Bu yüzden yazmak istemedim, yeni bir sos yaptığımda ilave edeceğim!

 1. Lemon Curd denilen kremayi denedin mi bilmiyorum ama icinde yumurta sarisi oldugundan belki de sapsari limon limon bir sos oluyor.

  Rengi sari olmasa da ben bu cheesecake’i de her turlu yerim :))

  Afiyet olsun..

 2. ben yaptığımda sosunun içine bir büyük limon kabuğunu rendelemiştim , sonra suyunu içene sıkıp şekerle sürekli karıştırarak pişirmiştim 😉

 3. limon sosunun içine yumurta da koyup benvari usulü pişirirseniz rengi sarı olacaktır.

   • Zerdeçal en iyi çözüm, hem de pratik. Ben de her zamanki tarifim yerine sizin tarife göre denedim, hatta su an fırında ama kremasi biraz fazla sıvı gibi geldi. Labnenin kaç gram olması gerekiyordu? 2 adet 200 gr.lik kullandım ben, acaba yanlış mi yaptım diye düşündüm de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website