Herkes için hayırlı, huzurlu, bereketli bir Ramazan ayı diliyorum öncelikle..

Ramazan’ın gelişi ile birlikte, evlerimize daha çok misafir almaya, ve daha çok eve misafir olmaya başlayacağız! Benim için Ramazan ayının en güzel yanlarından biri de bu.. Hem kendi evimde sevdiklerimi ağırlamaktan, hem de yakınlarımla birlikte orucumu açmaktan büyük keyif alıyorum.. Mönüyü günler öncesinden düşünmeye başlıyorum mesela 🙂

Elbette eve gelen her misafire özel bir sofra hazırlamak, misafirleri iyi tanımak, iyi ağırlamak gerekiyor. İsterim ki, masamızdan keyif alsın sevdiklerim.. Sevdiği yemekleri yesin, kendi evindeki kadar rahat edebilsin.. Bunun için yemeklerin lezzeti kadar, sofra düzenini de özenli yapmaya gayret gösteririm.

Bernardo, bu konuda harika bir kitap hazırlamış. Dilediğiniz konsepte uygun ipuçlarını, dekoratif sunumları, örnek tarifleri, evde yapılabilir şık hazırlıkları, ve masa örneklerini bulabileceğiniz bu kitaptan kopya çekmek serbest 🙂 Hepimizin hayal ettiği sunumları hazırlamak için biraz göz gezdirecek ve eksiklerimizi gidereceğiz, hepsi bu kadar! Dileyenler Bernardo’nun kendi sitesinden Davet Sofraları Kitabını satın alabilirler..

Sofranızdan bolluk, bereket eksilmesin, tüm yemekleriniz neşeyle yensin! 🙂

Hayırlı Ramazanlar..
KİTAP 2

KİTAP 3

KİTAP 4
KİTAP 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website