Bu hafta ev turunda yine bir bebek odası ziyaret ediyoruz 🙂 Atlas’ın annesi o daha dünyaya gelmeden odasını adına yakışır şekilde dizayn etmiş. Odasının Atlas’a özel olmasını istemiş. Ne kadar iyi etmiş 🙂 Esra Yıldırım’ı siz de Bernardo’ daki kuşlu tabaklardan hatırlayacaksınız 🙂

Haydi şimdi bu harika annenin, bebeği için hayal edip sonrasında dekore ettiği odayı gezelim. Ama önce Atlas’a bu güzel odada mışıl mışıl uykular dilemeyi de ihmal etmeyelim 🙂

 

Esra diyor ki;

Bir bebeğimiz olacağını öğrendikten bir süre sonra her çift gibi isim düşünmeye başladık.Güçlü bir karakter olsun istedik ve o yüzden mitolojik bir karakter olan Atlas?ın ismini koymaya karar verdik.Bu isminden yola çıkarak tüm konsepti hazırlamaya başladım.
Atlas mitolojide gökkubbeyi taşıyor.Bende konsepti hazırlarken bundan yola çıkarak gökkubbeyi balon şeklinde çizdim ve gökyüzü temasını uyarladım.Atlas?ın gökkubbeyi taşıması zor bir görev ama bizim Atlas?ımız için balon uçurmak kadar kolay olsun hayatı diye düşünerek ilk eskizimi çizdim.Beşiğin üstündeki duvara da bu fikrimi duvar resmi olarak yaptım.
Atlas için hazırlayacağımız oda bir hayli küçüktü.Bu yüzden renkleri çok açık tonlarda seçtim.Zaten bebek odalarında tercih edilmesi gereken renklerin uçuk tonlarda olması gerekir.Çünkü canlı renkler bebeklerin uyku öncesi dikkatlerini dağıtıp huzursuz edebilir.Bebek odası için diğer bir önemli nokta da dolap.Bebek kıyafetleri çok küçük olduğu için giyisi dolabının mümkün olduğu karar çok raflı ve çekmeceli olması gerekiyor.
Tüm bu detayları hazırlarken o tatlı bekleyiş ve heyecan bana çok ilham verdi.Eminim tüm annelerde benim gibi düşünüyordur.

ilk eskiz

SAM_0937

SAM_0946

SAM_1062

SAM_1672

SAM_1676

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website