Merhaba,

 

Herkese güzelliklerle dolu, harika bir hafta diliyorum.. Bu haftaki ev turunda, benim ilişkilerine hayran olduğum bir anne-kız’ın, İrem ve annesi Neşe Hanım’ın mutfağındayız.. Hem İrem hem de Neşe hanım, öyle zarifler, ve öyle benzer zevklere sahipler ki; fotoğraflarını gördükten sonra eminim siz de bana hak vereceksiniz.. Onları instagram’da @iremakdemir ve @neseakdemir hesaplarından takip edebilirsiniz 🙂

Vee İrem’in anlatımıyla İrem’in mutfağı 🙂

 

Ev hayatımızın en büyük bölümü mutfağımızın bu köşesinde geçiyor. Mutfağımızın çok camlı olmasının en güzel yanı her zaman aydınlık kalması ve burada otururken sanki bahçede oturuyor gibi hissettirmesi.

IMG_1118

 

IMG_1111

Bizim mutfağımıza en çok yakıştırdığım parçalar kesinlikle Cath Kidston ve Greengate olanlar… Sanırım rengarenk olmaları beni en çok cezbeden özellikleri. Evde severek kullandığım için hemen çeyizime de bu markalardan birkaç parça ekledim…

IMG_1112

Mutfakta en çok dikkat çeken kısım annemin çizdiği bu dolap. En sık kullandığımız ve en sevdiğimiz parçaları bu dolabın raflarına koyuyoruz. Böylece her zaman gözümüzün önünde kalıyorlar. Ben sevdiğim şeyleri kullanmaya pek kıyamasam da kullanmadan saklamaktan da pek hoşlanmam, her şeyin keyfini çıkarmayı isterim. O yüzden bu dolap benim için de büyük bir avantaj. Orda sevdiğim kupaları, fincaları, tabakları devamlı görüyorum ve çay, kahve içip tatlılar yerken onları kullanmış oluyorum.

IMG_1113

Pembe tonlarını sadece detaylarda seviyorum. Kendi odamda olduğu gibi, mutfakta da aksesuarlarda pembeler hakim.

IMG_1114

Annem ve ben kahve, çay, keyif fotoğrafları çekmeyi çok seviyoruz ve mutfağın bu köşesi genelde bizim mini stüdyomuz gibi.

 

IMG_1115

 

 

 

IMG_1119 IMG_1120

Yine de mutfağımızdaki vazgeçilmez parçayı seçecek olsaydım kesinlikle bu kahve makinasını seçerdim. Kahve benim için gerçek bir bağımlılık ve bu makina benim için gerçek bir  hayat kurtarıcı.

IMG_1121

Hem aydınlık olduğu için, hem de yeşille iç içe olduğu için mutfağımız evdeki en ilham verici yer. Annem dikiş, örgü, patchwork gibi hobilerini burda yapmayı tercih ediyor. Benim için de dergileri karıştırmak ve fotoğraf çekmek için en ideal yer burası.

IMG_1126

 

IMG_1127

Taze çiçekler bize mutluluk verdiği için farklı renklerde farklı çiçekler her zaman  evin bir yerlerinde bulunur. Benim en sevdiğim dekorasyon fikirlerinden biri de bannerlar. Kendi odamda görmek hoşuma gidince, mutfakta da takıcak bir yer bulmuştum. Bu çok sevdiğim bannerı İsveç seyahatimizde küçük bir dükkandan almıştık. Her yere renk kattığını düşünüyorum.

IMG_1128

4 thoughts on “Ev Turu/ İrem’in Mutfağı

  1. Merhaba, resimdeki kahve makinesinin markasını öğrenebilirmiyim. Teşekkürler

  2. ev çok güzel bütün ayrıntılarıyla. john lewis marka dikiş makinesine de bayıldım, nereden temin edebiliriz acaba ? 🙂

  3. Merhaba ben sizeden birşey rica edicem Zeynep ‘in mutfakta bir kahve makinası vardı markasını rica edicektim kızım için makina araştırıyorum da teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website