Bu hafta kızımın arkadaşı, minik kuşum, pamuk yanaklım Mira’ mın odasına misafiriz! Mira şuan tatilde iken; biz de odasını rahat rahat karıştırabiliriz bence 🙂 Güzel annesinden Mira’nın odasını tüm detaylarıyla dinlemeye hazır mısınızzz 🙂 Yeni annelere fikir verecek güzel anlatımın ve fotoğrafların için çok teşekkür ederim canım arkadaşım…

Pelin diyor ki;

Öncelikle bir ihtiyaç listesi yaparak başlamıştı bebek hazırlıkları benim için. Tamamen yabancı olduğum bir sektördü ?bebek eşyaları?, o sebeple organize olmalıydım 🙂 Her detayı düşünmeliydim, şık ve bir o kadar da kullanışlı olmalıydı pıtırcığımın odası.. 🙂

Detaylı listemi tamamladıktan sonra, benden önce anne olmuş ve deneyimlerini paylaşmış yerli yabancı annelerin bloglarını incelemeye başladım, beğendiğim fikirleri bir dosyada biriktirdim. (Zeynepcim o zamanlar İpeğin o sade masalsı odası da ilham vermişti bana 🙂 ) Ve sonuçta böyle bir oda çıktı ortaya..

 

IMG_4631

 

Sadece beyaz ve pembe bir oda olsun istemedim, renkli bir oda vardı kafamda. Rüzgarlıdan beyaz fon üzerine rengarenk harflerle ?twinkle twinkle little star? şarkısının sözlerinin yıldızlarla süslendiği bu çok tatlı duvar kağıdını seçtim. Duvar kağıdının içindeki her bir rengi pembeyi, yeşili, lilayı da detaylarda kullanmaya karar verdim. Şifonyerin üzerindeki  yeşil abajur ve pembe domuzcuk kumbara zara home.

 

IMG_4623

Mobilyalar beyaz olmalıydı, açık renk ferah bir odası olsundu kızımın. Miranın giysi ve ıvırzıvırını toplaması için, bir çok bebek odası dekorasyonunda kullanıldığını gördüğüm Hemnes 8 çekmeceli şifonyeri seçtim. Şifonyerin siyah çekmece kulplarını odanın dekorasyonuna ve tabiki duvar kağıdımızdaki yıldızlara uysun diye Zara home’dan aldığım lila üzeri beyaz yıldızlı kulplarla değiştirdim. 🙂

IMG_4624

Şifonyerin hemen yan tarafında duran Miranın kirli giysilerini biriktirmek için kullandığımız kumaş sepetimiz yine Zara home?dan..

Şifonyer yeterince büyük olduğu için küçük ve sevimli bu Hensvik dolap Miroşumun asılacak giysileri ve diğer ıvır zıvırları için yeterli olacaktı.

 

IMG_4622

Sıra yatağa geldiğinde, ikea’dan almaktı ilk planım (yine hensvik serisi) ama bebek tekstili alışverişini Zara home?dan yaparken beşiğin de satıldığını duyunca tekstillerle birlikte yatak işini de oradan çözdüm.

 

IMG_4618

 

IMG_4619

 

Odada kitaplık ve tv ünitesi görevini 3 yıl boyunca başarıyla sürdüren ikea raflar artık Miroşumun oyuncaklarını ve kozmetik ürünlerini sergilediğimiz bir alana dönüştü. Bebek bezlerini, ıslak mendilleri vs. depolamak için, alttaki raflara yine ikeadan beyaz sepetler aldım.

 

IMG_4620

 

Emzirme koltuğum beyaz, rahat, fazla yer kaplamayan, kılıfı yıkanabilir ve yine ikeadan üzerindeki rengarenk yastıklar mudo ve orenda kids?den. Mor örgü puf yine biçok bebek odasının demirbaşı paşabahçeden..

IMG_4621

 

 

Perdeler de beni uzunca süre düşündüren bir konuydu, ıstediğim zaman istediğim şekilde odaya giren ışık miktarını ayarlamak için hem de çok dekoratif olduğunu düşündüğümden beyaz ahşap jalüzi yaptırdım, fon olarak da lila tül kullandık bence çok ayrı bir hava kattı odaya.

Miranın gün be gün artan oyuncakları raflara sığmamaya başlayınca fotolarda gördüğünüz Oldwooddesign kasayı aldım.Üzerine bebeğinizin ismini yazdırabiliyosunuz çok sempatik ve dekoratif 🙂 ancak Mira emeklemeye, heryere tutunup kalkmaya başlayınca kenarları köşeleri tehlikeli olmaya başladı, bu konuda yanlış bir karar verdim sanırım.

 

 

IMG_4628

Son fotoda Mira?nın yağmur ormanı hoppalası var 🙂 Şimdilik ormanda hoppidi hoppidi turlamaya bayılıyor çilekli dondurmam, yürümeye başlayıp da yüzüne bakmayıncaya kadar odasının bir parçası olmaya devam edecek gibi 🙂

 

Sevgiler

 

2 thoughts on “Ev Turu/ Mira’nın Odası

  1. merhaba
    çok güzel mira’nın odası bayıldım. bende hamileyim 6 aylık ve duvar kağıdına aşık oldum :)) internette aradım ama bulamadım markasını modelini ya da nereden aldığınızı öğrenebilir miyim teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website