Delicious strawberry tiramisu for a summer dessert

Diyette, günleri takip etmeyince meğer zaman ne çabuk geçiyormuş.. Bugün defterime bakıp saydım, neredeyse 40 gün olmuş başlayalı. Başlangıç kilomdan bugüne 5.2 kilo kaybetmişim. Geriye son 3kilo kalmış. Doğruyu söylemem gerekirse, şuan, hamilelikten önceki halimden daha zayıfım, ve bence ”Çocuklu anneler de fit olabilir” 🙂

2. ay ilk aya göre, biraz daha yaydım diyebilirim. O ilk günlerdeki ciddiyet yerini, kilo verdiğini görüp ağırdan alan insan modeline bıraktı. Katı kurallar biraz daha esnedi. Asla’lar yerini ”Bugün yersem yarın dikkat ederim.”lere bırakmak üzere. Sanırım istediği kiloya yaklaştıkça bi rahatlık geliyor insana. Hani hedefe çok uzakken daha çok aç kalıp, az kalınca aman deyivermek gibi. Bu halimi sevmedim, bence kendime gelmeliyim 🙂

Günlük rutinim değişmedi elbette. Yine şeker yok hayatımda. Varsa eğer tatlandırıcılarla hazırlanmış paketli diyet gıdalarla, diyet kurabiyelerle görüyorum tatlı işimi. Birde şekersiz tadelleyi keşfimden beri, tatlı birşeye gün içinde ihtiyaç duymuyorum.

Su içmem için parmağıma ip bağlamak istiyorum fakat tepkilerden korkuyorum. Yani o kadar aklıma gelmiyor inanın. Mutfakta sürahiyi görüyorum, ”Madem geldim, bir bardak su içeyim” diyorum. Yani susadığım için değil, mecbur kaldığım için su içiyorum.

Akşam yemeklerinde hala çok ciddiyim. Sadece bir tabak yemek ve salata. Salata bazen yoğurt da olabiliyor. Ama evde bana özel bir diyet yemeği pişmiyor. Yağımı azaltmadım mesela. Tereyağını yine eskisi gibi yemeklerimde kullanıyorum. Bu konuda Canan Karatay’ın önerilerine kulak veriyorum.

Tavsiye niteliğinde birkaç şey de yazmak isterim diyet yapmak isteyenler için,

İlk günler biraz zor geçiyor, mutsuz bi insan oluveriyorsun, ama insan nelere alışmıyor ki.. Bir hafta sabredince ve birde kiloların gittiğini görünce daha bir şevk geliyor bence. Bu yüzden 1 hafta dişinizi sıkın.

Bizim işimiz diyette gördüğümüz birine zorla bir şeyler yedirmek. Motivasyonunu kaybetmesi için, bugünlük ye birşey olmaz demek.. Güya iyilikmiş gibi Senin neyin var ki kilo veriyorsun diye söylenmek. Bunların canınızı sıkmasına izin vermeyin, inatla yemeyin 🙂 Hatta biryerlerde okumuştum, birisi canınızı sıkıyorsa onları da yiyin :)))

Herkese kolaylıklar diliyorum.. Hazirandaki durum raporumda görüşmek üzere 🙂

 

9 thoughts on “Diyette 2. ay/ Hem Fit Hem Anne

  1. harika bence doğum öncesinden daha zayıf olman tebrikler 🙂 evet kesinlikle çocuklu iken de fit olunabilir,ben doğum sonrası emzirme döneminden sonra diyet yaptım ve bayağıda verdim ama sonra senin de dediğin gibi kilo verdikçe biraz rahatladım esnek davrandım ve bir kaç kilo aldım, sonrasında ise hayatıma sporu ekledim ve resmen o söylenilen klişe lafları etmeye başladım 🙂 spor harika bir şeydi ve ben bunu yeni keşfetmiştim 🙂 hem ayna da kendimizi beğenmek hem de sağlık adına kesinlikle zayıf olmak gerek diye düşünüyorum:) bu yolda başarılar kolaylıklar diliyorum 🙂

    • Aylin’ciğim çok teşekkür ederim, hamilelikte öyle garip bi haldeydim ki, sanki anne olunca o kilolar da yapışıp kalıyor hep böyle kilolu geziyorsun, sonuçta annesin, veremezsin gibi 🙂
      ne kadar saçma düşündüğümü emzirme döneminde anladım. Hiç birşey yapmasan da veriyorsun çünkü. Şimdi biraz daha dikkat ettikçe, eskisinden bile iyi göründüğümü fark ediyorum, çok mutlu oluyorum.

  2. Zeynep hanım ne mutlu size..Ne güzel vermişsiniz ..40 günde 5 kilo süpersiniz…Bende emzirmeyi şubat ayında bırakıp diyete başladım…gayet dirayetli gidiyorum..Ama daha çok yol katetmem lazım :)Sevgiler

  3. Acilen benimde başlamam lazım Zeyno:) Ama hayatım boyunca hiç diyet yapamadım umarım bu sefer becerebilirim, darısı başıma yani:)

  4. Tatlandırıcılar çok tehlikeli bildiğim kadarıyla(stevia hariç, o doğal bir bitki çünkü). İbrahim Saraçoğlu anlatıyordu internette araştırarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz bence mutlaka bir bakın. Şeker hastalığına varabiliyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website