Hepimiz vücudumuzdaki toksinleri atmak için detokslar yapıyor, dönem dönem sağlıklı besleniyor, zararlı yiyeceklerden elimizi eteğimizi çekiyoruz. Hayatımızda biriken toksinler (bunu her anlamda algılayabiliriz) bizi etkileyerek yaşam enerjimizi düşürüyor. Evimizde hiç kullanmadığımız eşyalarımız, bir gün ihtiyaç duyar mıyız acaba düşüncesi ile çekmecelerde sakladıklarımız.. ve bunun gibi birçok şey gereksiz kalabalık ediyor ve farkında olmadan bizi yoruyor. Peki kaçımız evdeki toksinler için bir şeyler yapıyor? Evde bulunan ve kullanmadığımız birçok eşya, ve tekstil ürünü bizi doğrudan yada dolaylı etkiliyor ve yaşam enerjimizi düşürüyor. Bunları tespit etmek ve evinizi bahar tazeliği ile yenilemeye ne dersiniz?

 

Bahar detoksu ile istediğimiz bize ferahlık, yalınlık berraklık sunan bir ev. Göz yormayan dinlendiren renk ve desenler..

 

cirkel2

Sadelik, azlık, ferahlık bize kaybettiğimiz enerjiyi geri verir. Evde boşalan her nokta, yaşam enerjisiyle dolar. Evimizdeki fazlalıklardan kurtuldukça, manevi olarak da hafiflediğimizi rahatladığımızı hissetmeye başlarız. Eve yeniyi davet edebilmek için, ilk önce yeniye yer açmak gerek!

cirkel3

Evlerimizde birikmiş, üst üste yığılmış herşey tıpkı vücudumuzda istemediğimiz kilolar gibidir. Orada durdukça bizi rahatsız ederler, fakat biz ne zaman harekete geçeceğimize karar veremeden, yığını daha da büyütmeye devam ederiz. Artık okumadığınız dergiler, kuru çiçekler, birikmiş gazeteler bu yığından kurtulmanın ilk adımı. Görecekseniz hafiflemiş hissedeceksiniz!coll1 coll2 (1) coll4 (1)

Ve elbette tamirat zamanı. Evde kırılmış ve onarım bekleyen eşyaları, damlatan muslukları zaman kaybetmeden onarmalı, yada atmalıyız. Eskimiş tarihi geçmiş malzemeleri dolaplardan çıkarmalıyız. Tıkanmış akarlar, çalışmayan saatler, yanmış ampüller o evdeki enerji akışını olumsuz etkiler, tıpkı vucuttaki işlev görmeyen organlar gibidirler.

coll8 coll10

 

Bizler doğanın bir parçasıyız. Bahar detoksu için baharı eve davet etmekten çekinmemeli, doğadaki birçok çiçeği nesneyi eve almalı, camlarımızı sonuna kadar doğaya açmalıyız..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website