Hayat diyetle güzel, vallahi öyle 🙂 Bi hafiflik bi mutluluk ki anlatamam 🙂 Bir insan aç kalıp bu kadar mutlu olabilir mi dediğinizi duyuyorum! 🙂 Aslında sevdiğim şeyleri yediğim için mutsuz bir diyet değil benimki.. İple çektiğim öğünler, özenerek hazırladığım yemekler var. İşte bu truff da onlardan biri..

Diyet de yapsam, tatlısız yapamam diyenlere, bir öğünde sıcacık kahve ile birlikte yiyebileceği misler gibi 2 adet lezzetli truff! Hem de bu trufflar yedikten sonra insanı hiç üzmüyor, yediğine yiyeceğine pişman etmiyor. Sonra canınız ayrıca bir tatlı da istemiyor, çünkü o anki tatlı ihtiyacınızı bir güzel bastırıyor! Neymiş öyle çikolatalı brownie’ler, çok unlu yağlı çörekler filan. Burda mis gibi incirli tarçınlı truff dururken 🙂

truff

Evvela Sezar’ın hakkı sezara..

Bu benim geliştirdiğim bir tarif değil, Seçil hanım‘ın tariflerini takip ederek yaptığım, birşeyler ekleyip birşeyler çıkardığım bir tarif. Ama sonuçta yine hafif, yine az kalorili.. Seçil hanım bu toplardan bir öğünde 3 adet yenilebileceğini yazıyor, oysa iki tane bile o kadar yetti ki bana.. Peki nasıl yaptım?

 

3 adet incir

10 tane fındık

1 tatlı kaşığı tarçın

3 tane diyet bisküvi

yarım muz

Sulandırmak için süt

Ve bulamak için kakao (tamamen tercihe bağlı, bulamazsanız bile güzel 🙂

 

Hepsini rondoya attım. Katılığını ayarlamak için bisküvi ve sütü ölçülü kullandım. Rondodan çıkarıp elimle yuvarladım ve kakaoya buladım. İşte bu kadar!

2 thoughts on “Diyet Truff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website