Blogdaki ‘Ev Turu’ kısmı için öyle güzel şeyler yazıyorsunuz ki, bunun için her birinize ne kadar teşekkür etsem az.. Yorumlarınız, en ufacık bir cümleniz bile tüm günümü güzelleştiriyor, ve uğraştığım her ne ise, benim daha çok sarılmama vesile oluyor. İyi ki varsınız, iyi ki buradaki sohbetlerimiz var, iyi ki, iyi ki!

Bu haftaki Ev Turu’nda Sevgili Gizem‘in evine konuğuz.. Gizem’e ricamı kırmayıp hem bana evinin kapılarını açtığı için, hem de bu işi bir anne adayı olarak yorulmadan yaptığı için iki kez teşekkür etmek istiyorum 🙂

Gizem’in rüya gibi evini, onun anlatımıyla dinliyoruz.. Sorularınız olursa yorum kısmını kullanabilirsiniz 🙂

1

”Evimde en çok huzur bulduğum köşelerin başında salondaki L koltuk geliyor. Uzun yorucu bir günün ardından elimde bir kitapla kendimi koltuğa bırakıp dinlenmekten çok büyük keyif alıyorum.”

1b

 

2

”Koltuğun önünde yer alan orta sehpanın üzerinde bugüne kadar gezip gördüğümüz şehirlerden aldığımız sanat kitapları, kokularına bayıldığım mumlar ve dekoratiflerin vazgeçilmezi kuş figürleri yer alıyor. ”

3

 

3b

 

”Arka kısımda yer alan duvarda  ise Sid Dickens?in hatıra seramikleri adını verdiği her birinin hikayesi farklı tuğlalar yer alıyor. Altında Tarihi Yarımada?dan aldığımız karakalem Mevlana çizimleri, Fatıma?nın eli benim için bu köşeye daha oryantal bir hava veriyor. Bu köşenin karşısında yer alan taş duvarın önünde el boyaması narlar da bu doğudan esen rüzgarı kuvvetlendiren dekoratifler? ”

4

 

 

4b

 

”Salonda sevdiğim bir diğer köşe ise girişte yer alan ve salona bir provence esintisi veren beyaz tırnağın bulunduğu yer. Burada Alaçatı sokaklarını anımsatan çerçevenin, ortancaların ve deniz kabuğu içindeki sukkulentin kattığı bahar havası dört mevsim beni mutlu ediyor. ”

 

5

”Salondan çıkmadan önce uğramak istediğin son nokta porselenlerin bulunduğu vitrin. Sanırım hepimizin bir obsesyonu var. Ben de farklı tabak ve çay takımlarını fazlası ile seviyorum. Eskiden takım olarak toplamaya çalışırdım şimdi evdeki alanın da yeterli olmaması sebebi ile tabakları tek tek de olsa toplayıp daha sonra onları farklı kompozisyonlarla bir araya getirip fotoğraflamak bana büyük keyif veriyor. ”

5b

 

6

”Evimize taşınırken en çok şehir içinde yazlık havasına sahip olmasını sevmiştim. Kışın daha çok cam kısımda  zaman geçirsek de, yazın dış kısımdaki ferforje masa üzerinde çay  içip kitap okumak, kimi zaman uzanıp güneşlenmek  bizi şehir hayatının çok ötesine taşıyan ve günün yorgunluğunu atmamıza yarayan unsurlar oluyor. ”

6b

 

6c

 

 

6d

12 thoughts on “Ev Turu/ Gizem’in Evi

  1. Zeynep’cim öncelikle beni blogunda bu içten anlatım ile ağırladığın için çok çok teşekkür ederim :)) farklı şehirlerde oturduğumuz için sana bu şekilde misafir olabilmiş olsam da bir gün seni evimde terasta bir pasta çay keyfine ağırlamayı çok çok isterim :)) sevgiler…

  2. Ben zaten hayranlikla takip ediyorum yilla
    rdir gizli terasi. Herseyiyle cok zevkli,naif bir ev..fotograflardan bile huzur kokuyor.. merrapunzel.blogspot.com

  3. Evinizin güzelliğinin çocuk sesi ve nesesiyle taclanmasi dileğiyle. Mutlulukla huzurla oturun.

  4. severek takip ettiğim bir blogger gizli teras fotoğraflar çok güzel harika bir yazı olmuş bu post 🙂

  5. Sizi takip etmek bu kadar keyifli iken,sizin kadar keyifle takip edebileceğimiz yeni insanlarla tanışmamıza vesile oluşunuz egolarınızdan ne kadar arınmış olduğunuzun göstergesi değil de nedir 🙂 Tebrik ederim Zeynep Hanım,çok güzel Gizem’in Evi.Teşekkürler bu paylaşım için 🙂

    • Çiğdem hanım beni öyle mutlu ettiniz ki, ne iyi geldi sabah bu sözleri okumak.. Ben de size samimiyetiniz ve yakınlığınız için çok teşekkür ederim..

  6. Bayıldım harika huzur veren bir ev, iyigünlerde oturmanız dileğiyle Gizem hanım 🙂 Zeynep’cim güzel yüreğin için çok teşekkürler blogunu yeni inceleme fırsatı buldum, her köşesi ayrı güzel ellerine, yüreğine, emeğine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website