ipekli 22

İpek bugün 15 aylık! Hem yürüyen, hem koşmak isteyen, istediklerini parmağıyla ‘ııh’ diyerek gösterebilen, sabahları beni işe el sallayarak gönderen, babasını tanıyan, kıymaya bayılan, müzik duyduğunda yere ayak vuran, bilek kıvıran 🙂 kapıya her gelene el uzatan, biraz da burcu gereği pek bi başına buyruk pek bi gezenti kız oldu! 🙂 İpekli hayat, yaşadığım ve izlemeye doyamadığım güzelliklerle bezeli. Her anını hafızama almak, asla unutmamak istiyorum. Onu özlemediğim, düşünmediğim bir an bile yok, tüm sohbetler eninde sonunda İpeğe çıkıyor 🙂 Hayatım hep kızımın üzerine kurulu bir düzende, günler geçiyor.

İpek’ten sonra zaman mevhumunu yitirdim diyebilirim, günleri sayamıyorum. Hangi aydayız, bugün ayın kaçı diye sormaktan kendimi alamıyorum. Haftanın ilk günü ve son gününü arka arkaya imiş gibi yaşıyor, nasıl bir hızla büyüdüğüne inanamıyorum..

Hala oldukça uykusuzum, hala başladığım işi bitiremiyorum ama bunların hepsine birden, hayatın gidişatına, bir eşyayı koyduğum yerde bulamamaya, çok sevdiğim bir çok şeye vakit ayıramamaya, evin bu darman duman haline, normalde rahatsız olacağımı düşündüğüm her şeye ”Amaaann” diyebiliyorum 🙂 En çok kurduğun cümle ne diye sorsalar ”İpek uyuyunca yaparım” derdim sanırım 🙂 O uyuyunca, bir ağırlık çöküyor ben de yanına kıvrılıp tüm gün hayalini kurduğum, ama en tatlı yerinde uyandırılacağımdan da adım kadar emin olduğum o uykuya dalıyorum 🙂 Sonra birden/aniden İpeğin sesini duyuyorum 🙂 Tıpkı bu cümleyi bitirdiğimde duyduğum gibi!

Önceleri bebeklere niçin 13 aylık- 14 aylık dediklerini anlayamayan, ”Yahu şuna 1 yaş, 1buçuk yaş desenize” diye çıkışan bir insandım; fakat artık anladım 🙂 Meğer bu tip yavrucuklar ay bazında gelişim gösteriyor, hatta bazı günler kendini aşarak ayağın nerede sorusunda ayağını tutabilen, burnunu göster dediğimde ‘hıhh’ yapabiliyorlarmış! Ben galiba bir buçuk yaşına geldiğinde 18 aylık demeyi tercih edeceğim, sonuçta onun da bi ay grubu var..

Hayat İpekle güzel, İpekle dolu dolu..

Umarım çok uzun ara olmadan yeniden yazabilirim..

 

 

 

10 thoughts on “İpekli Hayat.. (15. ay)

 1. Alpişko da 16 aylık ve yazıyı sanki ben yazmışım gibi okudum 🙂 Allah sağlıklı uzun ömür versin kuzucuklarımıza 🙂

 2. Canım ne güzel yazmışsın:) Allah güzel insanlarla karşılaştırsın, hayatı pamuk şekeri gibi olsun:)
  Annelik ah annelik…
  Öperiz ikinizide kocaman:)

 3. kesinlikle! aralarinda bir gun bile olan cocuklar farkli seyleri yapabilme farkini gosteriyorlar… ben de inanmazdim ama oyleymis!

  • Evet çok doğru, ben de bu ay farkını anlayamayanlardandım.. Bakalım annelik bize daha neler öğretecek. Hangi anlamadıklarımızı anlar hale getirecek 🙂

 4. merhaba.. kızım deniz de 20 aylık hislerime tercüman olmuşsunuz 😀 merak ettiğim bir şey var emzirmeye devam ediyor musunuz bu konu üzerine de bir yazı yazsanızzz helpp meeee 😀

  • Öperim Denizi 🙂 Allah bağışlasın, 2 yaşa birşey kalmamış ne güzel 🙂 Evet emzirmeye devam ediyorum, sanırım 20-21 aylık gibi bıraktıracağım, yaza denk geliyor..

 5. Merhabalar Zeynep Hanım;
  benim kızımın adı da Zeynep Yağmur,instagram aracılığıyla sizi keşfettim,ara ara yazışıyoruz da oradan,bilmem hatırlar mısınız,çok nadir de olsa..Sitenizi inceledim,çok şekersiniz 🙂 Kitap yorumlarınızın hepsini okudum,çok doğal sanki biriyle sohbet ediyormuşsunuz ona anlatıyormuşsunuz gibi,sevdim çok..Yaptığınız o tatlılar kısmına hiç değinmeyelim derim,yoksa tatlı krizine girebilirim,güzeller,ellerinize sağlık ..fotoğraf çekme tutkunuz ve güzel kareleriniz ise beğeni ile takip ediyorum,bende fotoğraf ile ilgileniyorum..hobilerimden biri,İpek ile aynı burca sahip,aynı ay takipini yaptığımız bir bebeğe sahibim,onun da saçlar sizin fıstık gibi,bu yazdığınız karelerin hepsini büyük bir zevkle okudum,keyif aldım,teşekkür ederim çok,iyi ki sizi tanıma şansım oldu,inşallah bir gün bir yerlerde karşılaşırız,ufaklıkların yan yana fotoğraflarını çekeriz,çok isterim.Ankara ya selam olsun.Sevgiler 🙂

  • Çiğdem hanım merhaba 🙂
   Hatırladım tabii,hiç hatırlamaz olur muyum.. Beni şuan bu yorumunuz öyle gülümsetti ki, gerçekten bunun için size çok teşekkür ederim.. Tüm blogu okumuş olmanız, bunu bana yazmanız, ve içtenlikle kattığınız sevgi dolu yorumunuz.. Yazdıklarımın sizin gibi değerli birileri tarafından okunuyor olması benim için çok büyük bi mutluluk..
   İyi ki varsınız,
   Ziyaretiniz için tekrar çok teşekkür ederim..
   Umarım bigün karşılaşmak fırsatımız da olur, çokça sevgiler bizden de Zeynep Yağmur’a ve size 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website