Beyaz koltuklarımı kaplatmak istesem, hiç tereddütsüz gideceğim renk tonu gri olurdu. Belki çakıl taşı, belki biraz da açığı, ama mutlaka grinin bir tonu..

Her ne kadar sert ve diplomatik bir havası olsa da, ben onu renklerle dağıtmayı seviyorum. Siyahın bir tonu olduğunu düşünmek istemiyorum bile.. Aksine ben griye en çok beyaz, turkuvaz ve pembeyi yakıştırıyorum.

Eğer evinizdeki mobilyalarınız da gri yada tonlarında renklerde ise, diğer eşyaların, perdelerin, halıların renk seçimini yaparken; koyu renkler kullanmaktan kaçının. Mümkün olduğu kadar hafif, ve açık renkler tercih etmeniz daha yerinde olacaktır.Gri ile en güzel kombinlenebilen renk tonları şöyle:

Gri + mavi +turuncu,  Gri + kırmızı + beyaz,  Gri + pembe + beyaz

01_ideenreich_Tuerkis

Her renk insana birşeyler çağrıştırıyor.. Gri renk ise alçakgönüllülüğü simgeliyor. Belki bir çok kişi için sıkıntı unsuru bir renk gibi gözükse de, doğru renklerle kombinlendiğinde anında bu hava dağılıyor! Ve gri renk, yanındaki tüm bu renklerin farkedilmesini de sağlıyor, bir alt zemin rengi..


02_ideenreich_Advent_large 02_ideenreich_deko_large

achadosdedecoracao.blogspot.jpg13

 

Eğer mekanlarda sadelikten yanaysanız, gri ile beyazı kombinleyebilirsiniz. Unutulmaması gereken doğru aydınlatma kullanmak. Koyu ışık altında grinin tonu da değişebiliyor.

i-8G5vrHm

Gri ve turkuaz birbirini tamamlayan iki sevgili gibiler. Birbirilerine öyle yakışıyorlar ki.. Griyi o soğuk havadan kurtarmak için, bir iki turkuaz minder yeter.. Yada daha sıcak renkler, toprak tonları, kırmızılar, neon renkler de kullanılabilir..


SFD6D7F9DCB4F404B7C8652194E504E4DB4_800x800 SFD30ACBD50E50E430690BDFEC505FD4187

 

İnsanların daha ağır ve yavaş hareket etmelerini sağlayan gri rengi, lüks ve gösterişli mekanlar elde etmede de kullanabilirsiniz…

14 thoughts on “Gri Ev Dekorasyonu

 1. zeynep günaydın,
  yatak odamda renk değişikliği yapmak istiyorum,yatak başımın duvarı mavi,diğer taraflar ise beyaza çalan gri,öyleki ilk bakışta beyaz gibi geliyor.yatak başlığımı ve perdemi değiştirerek mavi beyaz renkleri kullanarak bişey yapayım dedim,pek bişey bulamadım,senden bişey çıkar sanırım:))))
  sevgiler

  • Merhaba Havva;
   Daha önceki yazılarımda yatak odası dekorasyonu ile ilgili fotoğraflar var, belki incelerken yeni birşeyler düşünebilirsin 🙂

 2. Merhaba, artık fotoğrafçılığı dekorasyonla birleştireceksiniz sanırım. Hayırlı olsun yeni kariyeriniz 🙂

  • Teşekkür ederim.. Aslında ben blogumda altı senedir dekorasyon yazıyorum, fotoğraf çekme işi sonrasında gelişti. Sevdiğim konulara ağırlık veriyorum diyelim 🙂

 3. Beyaz ve gri rengin birleşimine bayılıyorum 🙂 salonumda, gardırop odamda ve bir çoğu başka yerde gri rengi kullanmanmaya calışıyorum… 🙂 çok güzel bloğunuzda bu rengi kullanmaniz. Genelde soğuk ve cansiz bir renk olarak alğılanıyor Türkiyede’de 🙂

  • Evet, pek tercih edilmiyor, fakat benim de evimde en çok kullanmayı seviğim renklerden.. O soğuk havasından sıyrılabilse daha çok sevilecek bence 🙂 Çok teşekkür ederim güzel fikirleriniz için..

 4. merhaba.. yeni bir eve taşını cam ve laminant seçimleri aşamasında çok karasızım evim tamda ilk resminizdeki tonlarda gri ve beyaz ağırlıklı koltuklarım gri yastıkalrı gri uçuk pembe ve lila tv ünitesi yemek masam beyaz sizce laminant hangi renk olmalı duvarları gri beyaz arası çok açık bir renk düşünmüştük helppp mee :):):)

  • Merhaba Duygu Hanım, laminant seçenekleri arasında gri tonlarında bir renk seçimi yaparsanız, oda ile uyumlu olabilir diye düşünüyorum..
   Sevgiler,

 5. Merhaba Zeynep Hanım, koltukların nereden olduğunu öğrenebilir miyim?Teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website