Country tarz ev dekorasyonu.. Diğer bir deyişle kır evi stili..

Pastel tonlar, masif ahşap mobilyalar, kır temalı tablolar, çiçekli desenler, ekoseler, beyazlar, uçuk maviler..

Bu stili öyle çok sevdik ki…

Peki nasıl evlerimizi bu tarza uygun hale getirebiliriz? Neler edinmeli, neleri elden geçirmeliyiz? İşte size country bir ev dekorasyonu için gerekenler..

 

IMG_2269AU

1) Öncelikle Country Tarz Ev Dekorasyonunda, baktıkça huzur veren, dinlendiren, naturel ve pastel tonlarda koton ve pamuklu kumaşlar tercihiniz olmalı.. Çiçekli, çizgili yada ekose desenler de kullanabilirsiniz. Eğer hayaliniz böyle bir dekorsa; bunlar öncelikli ihtiyaçlar listesine girebilir..LIVINGROOM-5

2) Mobilyaları giydirme işleminden sonra sıra aksesuar kullanımına geliyor.. Salonunuzda kullanacağız objelerin de ahşap olmasına özen göstermelisiniz. Canlı çiçeklere de sıcak ahşabın yanında yer verebilirsiniz..

 

LIVINGROOM-6

3) Daha çok rahatlığın, konforun ve keyfin ön planda olduğu bu tarzda, lüksten ve gösterişten tamamen uzak, yumuşak koltuklar ve puflar önceliğiniz olmalı.. Amacınız evinizde dinlenmeye uygun köşeler hazırlamak ve günn yorgunluğunu atacak keyif köşeleri ortaya çıkarmak olmalı..

 

 

LIVINGROOM-7

4) Country tarzın, bir diğer olmazsa olmazı ise ferforje. Kuş kafesleri ve çerçeveler işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Çiçek formlu aksesuarları da kullanabilirsiniz.

 

 

LIVINGROOM-11

5) Mat ve göz yormayan renkler bu tarzın tamamlayıcısı olabilir. Pırıltıdan, gözü alan canlı renklerden kaçınmalısınız..

 

paint me white.com2

6) Tabii sıcacık bir kır evi şöminesiz düşünülemez. Salonda şömine dekoru, country tarzı güçlendirecektir.

 

paint me white.com5

paint me white.com7

paint me white.com8

paint me white.com18

Sade, gösterişsiz, sıcak ve evde keyifli vakit geçirmeyi hayal ettiğiniz bir dekor istiyorsanız, bu tarz sizin 🙂

12 thoughts on “Country tarz Ev Dekorasyonu

  1. Bahzettiğiniz gibi bu tarzda öncelik rahatlık ve konfor oluyor. Gözteriş ikinci planda kalıyor ama oldukca sicak bir ev ortamı sağılıyor. Açık renklerde kullanıldığı için ferah ve geniş odalar oluyor. Çok severim bu tarzı…

  2. Ben sana bir dolu yorum yaptım gele gele bu kadarı mı geldi? yok bu tablet beni bozar ,bak pc. ile ne güzel tıkır tıkır yazabiliyorum. Yayın için teşekkürler tatlım,emeğine sağlık!

  3. aslında beyazdan neden korkutmuşlar bizi büyüklerimiz bu kadar, herkeste beyaz çabuk kirlenir endişesi, ben katılmıyorum. Koyu renklerin kiri gizlediğini ve zamanla renklerini kaybettiklerini düşününce, beyaz pek pür, pek içi-dışı bir geliyor bana:)
    beyaz severler derneği kuracağım:)))

    • Kesinlikle katılıyorum Emel, evlenirken aman sakın beyaz alma kullanamazsın dediklerini çok iyi hatırlıyorum yakınlarımın.. İyi ki dinlememişim. Lekeli beyazı bile koyu koyu mobilyalara tercih ederim 🙂 🙂
      Derneğin üyelerinden biri de ben olacağım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website