Çok severek takip ettiğim Sahildeki Ev ; mobilya boyama konusunda tüm merak edilenleri harika bir yazı ile anlatmış. Eğer sizin de evinizde boyamaya cesaret edemediğiniz, fakat yeni bir görünüm kazandırmak istediğiniz mobilyalarınız varsa bloguna mutlaka göz atmalısınız!
DSC_0012-001

 

”İlk tavsiyem mobilyalarınızı boyamaktan korkmayın.. Bir zamanlar tonla para verip almış olabilirsiniz ama zamanla zevklerimiz ve tercihlerimiz çok değişiyor, ya da yaşam biçimimiz değişiyor.. Mesela biz.. Tüm mobilyalarımız İstanbul’da yaşadığımız apartman dairesine ve o zaman yaşadığımız hayata çok uyuyordu. Koyu renktiler, daha bir klasiğe yakındılar.. Sonra Datça’ya taşındık, evimizin önünde dalgalanıp duran masmavi Akdeniz, tepede şıkır şıkır parlayan sarı güneş.. Sonuç bizim İstanbul mobilyaları uymadı bu işe.. İlk iş koltukları değiştirmektense, mis gibi beyaz kılıflar diktirdim burada bir ustaya.. Sonra sıra mobilyalara geldi.. Tonla para verip yenilerini almaktansa, ya da  yine tonla para verip bir ustaya boyatmaktansa bu işe kendim soyunmaya karar verdim..
Sonuçta bu işi öğrenmem lazımdı ve şansıma bu konuda Datça’da ahşap boyama kursları düzenleyen çok yetenekli bir hanım vardı.. Ruth’la ilk konuştuğumuzda, tamam tepsiydi, kutuydu falan onları da  boyarım ama ben asıl mobilya boyamak istiyorum dedim.. O da tamam dedi, ve beraber çalıştığımız süre içinde bana pek çok şey öğretti..      Devamı için tık tık..

DSC_0025-001 DSC_0064-001

4 thoughts on “Mobilya Nasıl Boyanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website