Evimizi yaşanır kılmak bizim elimizde. Fakat bunun için birtakım kuralları iyi biliyor ve uyguluyor olmak gerek. Ama onun da öncesinde kendimize sormamız gereken birkaç soru var. Şimdi isterseniz nedir bu sorular onlardan bahsedelim.

 

Evinizi şu anki haliyle dekore etmek istediğinizde kendinize soracağınız ilk soru ”Nasıl bir evde yaşamak istiyorum?” olmalı. Romantik bir stili mi olsun,sade mi, yoksa minimalist mi ? İlk cevap verilmesi gerekli soru bu. Bunun cevabını bulmak çok basit! Elinize bir dergi alın, beğendiğiniz sizin olsun! İstediğiniz koltukları, objeleri seçin ve beyaz bir kağıda bunları yapıştırın. Ortaya çıkacak olan stil; sizin dekorasyon stilinizdir.

İkinci aşamada sorulacak soru şu: Bu stili evimde yakalayabilmem için ”Eve neler girecek, evden neler çıkacak?”   Bu aşama oldukça cesaret istiyor, fakat eğer başarabilirseniz büyük oranda dilediğiniz alanı açmış olacaksınız. Yenilemek istediğiniz alanda hangi eşya sizin stilinize uymuyor, hangi eşya büyük yer kaplıyor bunu belirlemeniz gerek. Fakat evden eşya çıkarmak söylendiği gibi basit bir iş olmadığından iyi tahlil edebilmek gerekiyor. Evden atmak yerine ihtiyacı olan birilerine de verebilir, kullanmadığınız eşyalarınıza veda edebilirsiniz

Üçüncü aşamada yapılacak işlem duvarlar ve zeminle ilgili. Yenilemenin ilk aşaması sayabiliriz bu aşamayı. Çünkü temiz duvarlar ve iyi bir zemin eşyalarınızı ortaya çıkaracak bir güce sahip. Stilinize yakın tonlarda bir duvar rengi veya duvar kağıdı, arkasından güzel bir zeminle işe başlamak doğru olacaktır. Zemin yeni ve duvarlar temizse bu aşamayı geçebilirsiniz:)

 

Dördüncü aşamada perdeleri gözden geçirmek gerekecek. Perdelerinizi salonunuza uyumlu kumaşlar tercih ederek uyumlu bir alan oluşturmuş olacaksınız.

Son aşama ise mobilyalarınızın yerleşimi. Bu aşamada elinizde kalan mobilyalarla odanızı en güzel haliyle dekore etmeniz gerekecek. Koltuklarınızı evinizin güneş alan tarafına yerleştirebilir, sehpaların üzerine mobilyalarınıza uyumlu; tarzınıza hitab eden parçalar yerleştirebilirsiniz.

One thought on “Ev Dekorasyonu: Ev stilin hangisi?

  1. İnsanın ev alası geliyor ama henüz biraz yaşım genç daha var sanırım umarım benimde böyle güzel bir evim olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website