Chevron Yellow and White Crochet Blanket

 

 

Bunca yıldır ben neredeymişim?

Niçin elime bir tığ alıp bir şeyler denememişim?

Hele hele, vakit geçsin diye, günde neredeyse bir kitap bitirdiğim 9 aylık hamilelik sürecinde, niçin İpek için bir battaniye örmemişim?

diye söyleniyorum şu günlerde 🙂

 

Bu kış ilk kez, battaniye başladım, ama ne başlamak!

Zincir dahi bilmezken trabzanlar ilmekler dünyasına adım attım. Aman yarabbim o nasıl karman çorman bi dünyaymış! Videolu anlatımlar benim gibi acemi örgücüler için birebir. Ama tabii yabancılara ait olanlar.. Malesef bizim onlar kadar anlaşılır anlatımlarımız yok. Çok hızlı türk kadını 🙂 Ama onlar öyle mi, zinciri on dakikada çekiyor 🙂 Azimle her akşam youtube başında video izliyor, bir yandan elimde tığla deniyorum. Çok da ayran gönüllü olduğumdan, tam birine karar verdim derken, vazgeçip bir diğerine başlıyorum. Sonra onu da bir şekilde beğenmeyip kesip atıyorum 🙂 Şuan en büyük destekçim eşimin annesi 🙂 Sabırla bana öğretmeye ve model beğendirmeye çalışıyor. Yanlış yapınca hemen eline tutuşturuveriyorum, düzeltiyor :))

Birlikte, bir battaniye başladık. Daha önce de bir kırlent başlamıştık, ben yarım bırakınca o tamamladı 🙂 Şimdiki battaniyemiz çiçekli, pek güzel.. Sevdim sanırım 🙂 İlerledikçe sizinle de paylaşırım..

Örgü kalp ben 🙂

 

11 thoughts on “Örgü’ye merhaba

 1. Azimli olmak sart aslında 🙂 bu sari battaniyeyi görüp cok begenmistim ve de ozenmistim. Aynisindan yapmak istiyor ve üşeniyorum. Kolay gelsin

 2. Ben de geçen sene bu modelden örmüştüm. Zemini bitirdim ama üzerindeki motifleri hala bitmedi.
  Ben çok severim tığ işini.
  Renkleri çok güzel. Fresh. Kolay gelsin.
  Bence zamanla seveceksiniz tığ işini.

 3. gözlerime inanamıyorum.. senin çoktan tığla yumağı fırlatıp amaaan hazırını alırım demen lazımdı :))) tebrik ediyorum abla sen de çok ilerleme var 😉

  • Eveeettt 🙂 İlkin böyle dedim ki zaten, bunları hazırları da satılıyor dedim her fotoğrafa bakarken :))) Ama sonra soğuk kış akşamları beni bu işe sürükledi 🙂 Sen de başla muhakkak kuşum harika bişiymiş!

 4. Bittiğinde modelini paylaşırsanız bakalım bir not verelim 🙂 🙂

  Siz birde annemi örgü motif vs. anlatırken görseniz ipliklere hayata küsersiniz 🙂 Türk videoları deyince annem aklıma geldi hemen ..

  Ama örmek gerçekten terapi gibi , hele bittiğinde yaptığınız işi izlemenin keyfi paha biçilemez

  Kolay gelsin , sevgiler 🙂

 5. Merhaba,
  Benim de uzun zamandır isteğim tığı elime almak ve çeyiz için bir battaniye örmeye başlamak… Bilgisayarın başına geçip araştırma yapmak istediğimde zeynepinevi’ne bir bakayım kesin bişiler vardır dedim 🙂 (uzun zamandır instagram ve blogu takip ediyorum)
  Şunu sormak istiyorum bu model yeni başlayan ve zincir, trabzan vs.hiç bilmeyen biri için ideal midir?
  Ve o videoları nerelerden izlediniz, bilgi verebilir misiniz?

  Teşekkür ederim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website