İpek; emeklemeyi bırakıp sıralamaya (eskilerin deyimiyle, koltuk duvar tutarak yürümeye) başladı. Haliyle evin keşfetmedik bir noktasını bırakmıyor. Hemen hemen her hamlesinde paat! düşüyor. Sonrasını tahmin edersiniz 🙂 Artık adım atma döneminde olduğumuzdan; ilk adım ayakkabıları ilgi alanımızda. Piyasadaki kauçuk tabanlı, sıkıcı, rahatsız edici ilk adım ayakkabılarından bahsetmek bile istemiyorum..

Bu süreçte biz; Avustralya ve Amerika’da çok tercih edilen, özellikle emekleme ve yürüme döneminde kullanılan mokasen adı verilen bebek ayakkabılarıyla tanıştık.. Her biri tek tek el yapımı ve %100 gerçek deri.. Kullanılan deri yumuşak olmakla beraber kalın olması nedeniyle sağlam ve koruyucu da..

 

mimami 2

 

Mokasen (moccasins) denen bebek ayakkabıları şu anda özellikle Amerika’da çok tercih ediliyormuş. Bebeğin ayağını tamamen sarıp ayakla bütünleşen bu tarz ayakkabılar, yürüme ve emekleme döneminde neredeyse çıplak ayağa yakın bir konfor sağlıyormuş. Ev dışında bebeğin ayağının sert zeminlerden ya da cisimlerden korunabilmesi için ayağını saran, tabanı yumuşak ama aynı zamanda da koruyucu bir ayakkabıyla dolaşabilmesi önemli. Bu da mokasen tarzı ayakkabıların en büyük artısı.

mimami33
mimami44

 

Bazı tontik ayaklar mokasenlerini giymeye başlamış bile 🙂

Eğer siz de denemek isterseniz birbirinden güzel renkleriyle şuan babyland.com’ da indirimdeler,

Daha da güzeli Mimami design; bu hafta boyunca instagram hesabında yapacağımız bir etkinlikle bir anne ve bebeğine diledikleri mokasenleri hediye ediyor! 🙂

Daha detaylı bilgi için hemen şuraya bir tık tık

 

5 thoughts on “Hediye/ İlk ayakkabılarım Mimami Mokasenler

 1. İki yaşında bir oğlum var. Yeğenlerimden birinde içe basma (paytaklık) durumu vardı.Seneler önce bu yüzden uzun süre özel ayakkabılar giyidiğini hatırlıyorum. Sebebiyle ilgili olarak temelde olduğunu ama bu eğilimini daha yürümeye başlamadan bile önce ayakkabı giymesiyle ve tercihlerinde yanlış olmasıyla alakalı olabileceği söylenmişti. Hamileliğim sırasında kontrollerime gittiğim hastaneden ortopedi bölümünün hazırladığı bir rehberde bebeklerin ilk adımları ve devamında atacakları adımlarında ayakkabının bu süreci geri atabileceğinin. Ayakkabıyla ne kadar geç tanşırlarsa ayak gelişimlerini o kadar sağlıklı ilerleyeceği yazıyordu. DOğduktan sonra kendi doktorumuza da danıştım o da onaylayınca ve bebeğim hep ayakkabısız gezdi.Geçenlerde yaptırdığımız senelik ortopedik muayenesinde içe basma eğilimi olduğu fakat doğru uygulamalardan dolayı şu an sıkıntı olmadığını,ne yapıyorsak devam etmemizi söylediler.Artık tam ortopedik ayakkabılara geçiş yapacağız yani. Yeğenimde de olduğunu ,genetik olup olamayacağını sorduğumda her bebek buna eğilimlidir dedi ve dergide okuduğumun aynısını söyledi. Ayakkabıyı ne kadar az giyip ne kadar geç tanışırsa o kadar iyi dedi yani. Bebek arabasında,bebek koltuğunda,bulduğum kendi ayaklarının üzerinde durmayacağı her fırsatta karıyorum ayakkabılarını. Çocukları süslemek için pullu payetli çeşit olsun diye ucuza alınmış,ne olduğu belirsiz ayakkabıları daha bebeklerin ayaklarında görünce içim acıyor. Siz araştırıp olabileceğin en iyisini bulmuşsunuz fakat bu deneyimi ve fikrimi paylaşmak itsedim. İyi günler.

  • Merhaba,
   Bilgi icin çok tesekkurler, size tamamen katiliyoruz. Doktorların tavsiyesi mümkünse bebeklerin emekleme ve yurume doneminde hep çıplak ayakla dolasmasi. Mümkün olmadıgı durumlarda da (park, bahçe, sokak gibi), bu tip ayakkabılar çıplak ayağa en yakin hissi ve konforu yakaladigi ve ayağın seklini aldigi icin gönül rahatligiyla mokasenlerimizi kullanabilirsiniz.

   Tesekkurler,

   Sevgiler,
   mimami design

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website