Keşke Türkiye’de olsa.. Ve biz de gümrüğü düşünmeden, yurt dışı alışverişin çekingenliğini yaşamadan dilediğimizce dokunarak sorarak alışveriş yapabilsek.. Ama ne yazık ki şuan için bu mümkün değil..

cath kidston çanta

 

 

Cath Kidston’un internet sitesinden alışveriş yapmadan evvel korkmadığımı söyleyemem..

Acaba kırılır mı?
Sağ salim elime ulaşır mı?
Gümrüğe takılır mı? gibi birçok sorum vardı aklımda.. Sonra bir akşam hızlıca birkaç parçayı sepete attım ve alışverişi tamamladım.. Şimdi tek yapmam gereken sabırlı olmak ve beklemekti..
Yurt dışından geleceğini düşünürsek muhtemelen 15-20 gün içinde elimde olması gerekirdi..
20 gün sonunda aldığım iki parça ürün (yukarıdaki çanta ve 1 kupa) hala gelmemişti. Bunun üzerine sitede iletişim kısmındaki mail adresine siparişimin henüz ulaşmadığını belirten içerikte bir mail yazdım. Gelen cevapta siparişin hazırlanıp ellerinden çıktığını, dağıtım sırasında kaybolmuş olabileceğini, eğer dilersem yeniden gönderebileceklerini yazmışlardı..

Bir arkadaşım, yurt dışından sıklıkla alışveriş yaptığı için müsterih olmam ve biraz daha beklemem gerektiğini söyledi, bekledim.

Bu süreçte yine iletişime geçerek en azından hangi kargo firması ile çalıştıklarını öğrenmeye çalıştım. Eğer öğrenebilirsem, firma ile telefondan iletişime geçecek, ismimle pakedimi arattıracaktım. Fakat mailde bununla ilgili yardımcı olamayacakları, bu konuda bilgi sahibi olmadıkları yazıyordu.

Artık beklemekten başka yapılabilecek hiçbir şey yoktu..

Tahminen 40-45 gün sonra bir gün postacı kapıyı çaldı..

Evet evet postacı 🙂 Kargocu değil..

Benim pakedim postaneye gelmiş, fakat paket üzerindeki bilgilerimde ismimdeki bazı harfler eksik çıktığından,ve adresimde sadece apartman adı ve ilçe yazdığından bulmakta biraz zorlanmışlar :))
Sorma, soruşturma yöntemi ile evim bulunmuş diyelim:))

Halbuki sitede, alışveriş sırasında tüm bilgilerimi eksiksiz girmiştim..

Neyse ki ürünlerim elime tek parça halinde ulaştı.
Alışverişe niyet edenlere biraz kötü bir örneğim biliyorum, ama yaşanabilecek olası durumlardan da haberdar olmanız için yazmak istedim 🙂

Sormak istediğiniz bir şeyler olursa yorum kısmını kullanabilirsiniz:)

14 thoughts on “Cath Kidston alışverişim

  1. Gözün aydın:) Yurt dışından gelen paketler genelde ptt ile geliyor. Harfleri ingilizce karaktarlerle yazmak daha kolaylaştırıcı oluyor sanki. Çantan çok hoş, içim açıldı görünce,güle güle kullan:)

  2. Merhaba, ben Londra’da yaşıyorum. İsterseniz bundan sonra ben alıp size yollayabilirim buradan postayla veya kargoyla. Burada dolu mağazası var.

  3. Bu zamana kadar benim yurtdışı alışverişlerimde olumsuz bir deneyimim olmadı çok şükür.. Gümrüğe takılmaması için mal bedelinin USD 100 ya da EUR 75′ i geçmemesi gerekiyor; bir de tabii ilaç, elektronik gibi şeyler mutlaka takılıyor gümrükte. PTT ile gelenlerin büyük kısmı posta işlemi görüyor ve daha sıkıntısız ulaşıyor adrese. Bir de EMS ile gönderirlerse mesela, o zaman yine PTT ile geliyor ama kargo işlemi görüyor bu kez; yaklaşık 10 gün kadar gözetim için bekletiliyor, kutu açılıyor, içinde ne var diye bakılıyor… Yurtdışından internet alışverişi konusunu o kadar deneyimleyerek iliklerime kadar yaşadım ki; PTT’ de de tanıdıklarım filan oldu resmen :)) Kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin Zeynepciğim..

  4. Merhaba.. Almanya da yasiyorum.. burada ulasmak cok kolay bu markaya.. cok cok zevkli parcalari var.. Türkiye ye dönmeden kirmizi seriden bir kac parca edinmeliyim o halde 🙂 bilgilendirmeniz icin tesekkurler.. sevgiler Zeynep hanim

  5. Merhaba, benim kargom da aynı şekilde 50 gündür gelmedi. Size gelen posta kendi ilçenizdeki postaneye mi gelmişti? Yoksa PTT kargo şubesine mi gelmişti? Bir de gönderici firma Cath Kidston olarak mı gözüküyordu? Ben de yarın bizim ilçedeki postanelere bir göz atacağım. Yardımınız için teşekkürler 🙂

  6. Ben sipariş ve demiyorum posta kodu ile ilgili hatam oluyor. İstanbulda yaşıyorum 3400 yapıyorum olmuyor 38000 yapıyorum olmuyor alan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok çok aevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website