a (20)

 

Kristin Hannah ile tanışmama vesile olan kitap, Kış bahçesi.. Çok etkileyici bir son ve tadı damakta kalacak bir hikayeydi benim için..

İtiraf etmem gerekirse hiç böyle bir kitap olacağını düşünmemiştim başlarda, dinlendirsin, güzel vakit geçireyim o kadar.. Ama biraz okuduktan sonra, kitap öyle bir ivme aldı ki hayret ettim 🙂 Konusundan da biraz bahsedecek olursam, iki kız kardeşin hiç sevgi görmedikleri annelerini anlamaya çalışması. Çoğu kez bir annenin evlatlarına karşı nasıl bu denli soğuk ve uzak olabildiğini anlayamadım.. Ama sonraları yavaş yavaş düğümler çözülmeye başladı.Ufak bir hatırlatma;  Başlarda biraz sıkacak sizi, ama sonradan bu sıkıcı sayfaları unutturacak güzellikte yol bulacak. Şimdi yazarın diğer kitaplarını daha çok merak ediyorum..

13 thoughts on “Kış Bahçesi (Kristin Hannah)

  1. Kristin Hannah’ın Gece Yolu kitabını da tavsiye ederim size bundan daha akıcı ve etkileyici 🙂

  2. Merhaba,

    Anne olmadan önce okumuş olsaydım büyük ihtimalle okur geçerdim, birazda duygulanırdım. Ama evlat sahibi olduktan sonra gözyaşlarıma bir türlü hakim olamıyorum. Başlangıçta kitap nasıl bitecek diye düşünüyordum. Ama kitabın sonunda hiç bitmesin istedim ve hıçkıra hıçkıra ağladım desem yalan olmaz..

    Ahh bu annelikle gelen hormonlar ahh… 🙂

  3. Daha önce okumadım ama bildiğim kadarıyla Maeve Binchy romanları tadında kitapları. Çok severek okuduğum kitaplardır onlar. Ablamda bir çok kitabı olacaktı. Ben de kısa zamanda Kristin Hannah kitapları okumaya başlamak istiyorum.

  4. Ay Zeynep, bu kitap yüzünden St Petersburg’a gideceğim diye tutturmuştum ki nasıl içten istediysem epey sonra da olsa sayıklaya sayıklaya gittim 🙂 Kışın gidebilseydim daha da büyülü olacaktı ama baharda da o köprüleri geçerken içim sızladı… Rehber kuşatmanın uzunluğunu, insanların yaşadıklarını, müze bahçelerinde gizlice patates vb yetiştirdiklerini anlattı.. Gece Yolu da güzeldi ama yazarın hiçbir kitabı nedense Kış Bahçesi kadar vurmadı beni.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website