yağmur sonrası

 

 

Korkarım şu ara burada bol bol kitap yorumu okuyacaksınız 🙂 Bu kadar senedir ilk kez bu kadar kitabı üst üste okuyorum.. Ve bu beni öyle rahatlatıyor ki. Aslında hamileliğin son günlerinde bir türlü vakit geçmediği söylenir.. Kış olup hava erken karardığından mı, yoksa saatlerimi kitaplarıma adadığımdan mı bilmem; vakit bizim için çok hızlı geçiyor.. Bugün itibariyle 38+4 olduk bile 🙂  Ve ben doğuma bu kadar az zaman kala kalkmış birde kitap yorumu yapacağım :)) Sizi şu süreçte okuduklarımdan mahrum bırakmak istemiyorum:)

Yağmur Sonrası; adını sık sık duymaya başlayacağımız bir yazarın, Sarah Jio’nun ikinci kitabı.. Yazarın Mart Menekşeleri ve Böğürtlen Kışı adında iki kitabı daha var.. Her kitabında konular özenle seçilmiş.. Okurken etkilenmemek mümkün değil. Sanki başucunuzda oturan birinden, gözleriniz kapalı bir masalı dinlemek gibi..  Masal bir hemşirenin evden çook uzaklara gidip, savaştan yaralanan askerlere yardım etmesi ile başlıyor, ama tabii sonrası bol süprizlerle beklenmedik hikayelerle sürüyor. Bir sayfadan sonra ‘acaba yazar bu iki insanı nasıl kavuşturacak’ diye soruyorsunuz.. Ama tahminde bulunamıyorsunuz.. Bence güzel kısmı da bu.. Sizi dinlendirecek bir kitap ararsanız mutlaka Yağmur Sonrası’nı alın..

19 thoughts on “Yağmur Sonrası

 1. Zeynepcan:))
  Kitabın kapağındaki sehpaya bayıldım.
  Kel alaka ben:)
  Mete’ye yaptırsam aynısından hı?
  Koysam üzerine bu kitabı,
  Çeksem şöyle havalı havalı fotoları:)
  Hep arka planlara odaklanıyorum bu aralar ben.
  Pardon, Kahraman bir hemşire mi? Meslektaşım yani.
  Alıp okumak için bir neden daha benim için.
  Bir de 38+4 mü dedin?
  Koca kız olmuş senin ki maşallah Annesi.

  • Emelimm;canım benim, bana bu kitabı bu kapak aldırdı galiba:) birde o sehpa.. hatırlıyorum tepe home’da çok çok benzeri vardı, ne de güzel olur senin evine.. Bence denemelisin:))
   Ama kitabı da almalısın Emell.. Hemde meslektaşın:)
   Bizim kız kocaman oldu fakat ne bir kıpırtı ne bir sancı, yok yok yok:))

 2. Mart menekşelerini okumuş ve çok beğenmiştim.Bunu da aynı gün almak istemiş ama yazar hakkında fikrim yokken iki kitabına birden el atmaktan çekinmiştim.Şimdi gönül rahatlığı ile alabilirim sanırım.Bazen okunacaklar listesini eksiltmek yerine artırıyorum galiba diye kendime çok kızıyorum.En azından bu yıl sonuna kadar listeye yeni bişey eklemeden sonlandırmaktı niyetim yine olmadı galiba.sevgiler Zeynepcim.O özel ve güzel güne az kalmış.Allah yardımcın olsun.

  • Aynı aynı sebeplerle aynı kitabı almışız Bahar’cığım.. Ben de niçin bilmediğim yazarın iki kitabını birden alayım demiştim beğenirsem nasılsa diğerini de alırım diye düşünmüştüm:) Ve biliyo musun aslında okunacak listesinin artması çok güzel bence, hiç okuyacak kitabının olmaması daha kötü.. Ne alacağım ben şimdi diye uzuuun uzunn düşünüyosun sonra..

 3. Çok uzun zamandır okuyamıyorum. Ama bol bol kitap alıyorum. Mart menekşeleri baş ucumda ilk 10 sayfayı ancak okudum. Önerinizle yeniden elime alasım geldi.. Okuyum bari. :))

 4. Zeynepcim şuan tam da bu kitabı okuyorum :)) bizim zevklerimiz pek bir yakın birbirine bu konuda :))Anne nin hikayesini severek okuyorum bende …sevgiler..

 5. merhaba, bende hayatımda bu kadar üstütste kıtap okudugumu hatırlamam ama çok keyifli zaman geçiriyorum okuyarak.. sarah jio’yu mart menekşeleri ile tanıdım, tesadüfen ve çok beğendim hikayeyi. hemen böğürtlen kışı kitabını aldım ve 2 gunde bitti. ve sıra yagmur sanrası’na geldi eminim aynı keyifi ondan da alacagım..

 6. Bu kitabı da okumazsam kesinlikle içim rahat etmez. Bütün kitaplarının harika bir anlatım biçimi var. Merak ve heyacanı bol olunca birde içinde AŞK varsa yemede yanında yat gibi Almada okuma oluyor 🙂 Bunca yıldır Sarah Jio gibi bir yazarla karşılaşmadım karşılaşmakta istemiyorum ve bütün kitaplarının bir filminin çekilmesini çok istiyorum 🙂 Teşekkürler Sarah Jio…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website