ve dağlar yankılandı

 

‘Bitmesin isterdim..’

İki kelimeyle özetleyecek olsaydım böyle derdim.

Ama bir yandan da uzun uzun anlatmak istiyorum size bu kitabı, beni nasıl sarıp sarmaladığını. Bir an başımı kaldıramadığımı, elimden bırakamadığımı.. Harika bir kitaptı.

Yazarın adı ”Uçurtma Avcısı” ve ”Bin Muhteşem Güneş” kitaplarından tanıdık gelecektir. Ve dağlar yankılandı 3. kitabı. Yine ilk iki kitabındaki gibi konu Afganistan ve Ortadoğu ağırlıklı işleniyor. Yunanistan, Fransa da konuya farklı kahramanlarla dahil oluyor. Sanki büyük bir ağacın dalları gibi.. Her dalında başka bir hikaye.. Kitabın ilk sayfalarında, bir baba uykudan önce bir hikaye anlatıyor çocuklarına. Bu hikayeden öyle etkileniyorum ki, devam etmeden önce uzun müddet hikayeyi düşündüğümü hatırlıyorum. Bir de anneme okumuştum bu kısmı.. Sonrası su gibi..

Kitap bu sabah bitti. Gözümün önünden gitmeyen, masum bir ‘Peri’ var şimdi..

 

16 thoughts on “Ve dağlar yankılandı

 1. okumaya korkuyorum bu kitabı.
  gerçekten hissiyatım bu aylarca bekledim bu ktiabı ve şimdi okumaya korkuyorum!

 2. yazarın diğer kitaplarını hep gözyaşları içinde okudum bunu almaya da o yüzden çekindim hep.
  sen nasıl kıyaslarsın ?

  • Özlem’cim ilk iki kitabında ben de çok etkilenmiştim.. Fakat bu kitapta öylesine dramatik devam etmiyor. Hikaye biraz daha farklı..yani aslında anlatmak istemiyorum bir şey söylesem büyüsünü bozacakmışım gibi geliyor.lütfen oku:)

 3. İlk iki kitabını gözlerim yaşlı bitirmiştim, 3 .kitaptan haberim yoktu 🙁 çok sevindim en kısa zamanda okuyacağım .sevgiler.

 4. “Uçurtma Avcısı” ve “Bin Muhteşem Güneş”i hamileliğimde okumuştum. Çok dokunmuştu bana; çok içim acımıştı. Hassas bir dönem tabi. 🙂
  Bu kitaptan yazınızla haberim oldu. Hemen almalıyım. 🙂

 5. merhaba
  bende de sizdeki gibi aynı etkiyi bırakmıştı. kesinlikle okunması gereken bir kitap.
  sevgiler

 6. diğer iki kitabında deliler gb ağladım,bu kitapta farklı tepki vereceğimi sanmam,çok ağlarım çok:)

 7. Zeynepcim benim liste o kadar kabarık ki yoğunluktan yorgunluktan yazarın daha önceki kitaplarını okuyamadım.(Gerçi herkes okurken okuyamamak gibi bir huyum var onun da etkisi ile baya geri attım ama artık sırası geldi sanırım.)Geçen günlerde fuardan ikisini de aldım inşallah araya başka kitap sokmadan peş peşe okuyup bu yenisine geçerim:)sevgiler.

 8. uçurtma avcısı ve bın muhteşem güneşten sonra sankı yazar çıtayı düşürmüş gibi değil mi? başlangıç mükemmeldi fakat devamında hıkaye soldu sankı bitimi hiç heyecan uyandırmadı.ayrıca bı sorum olacak narkotık evın sahıbı(syf 238-276) kım ? tımur mu ?

 9. Zeynep abla , kitap kucagimda 5 dakika ara verip bir bakayim dedim bloguna ve karsima cikti:) bende ilk 2 kitabi gibi bununda buyusune kapilanlardanim. Sanki hepsi birbirinin devami gibi ama hepsi farkli ! Hepsi fazla gercek ama hic kimsenin farkina varamayacagi kadarda yabanci gercekler. Mukemmel bir kitap 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website