1523-Filler-Icin-Su

 

Aralık ayı kitaplarına bir göz atalım 🙂 En çok sevdiğimi ilk sıraya koydum ki hatırınızdan çıkmasın.

Bu kitabı Lale çok önceleri sevdiğini yazmıştı sayfasında, Lale’nin kitap zevkini bildiğimden alırken bir an tereddüt etmedim. Fakat araya başka kitaplar girdi ve ‘Filler için Su’ biraz bekledi. Keşke bekletmeseydim.. Öyle güzel bir hikaye ki ve öyle akıcı öyle dokunaklı ki bir çırpıda bitiveriyor. İki farklı zamandan alıntılarla devam ediyor. Aslında yazmak istediğim çok yer var fakat, heves kırmamak adına bahsetmiyorum yine.. Film izler gibi bir kitap okumak istiyorum diyorsanız; muhakkak okumanızı tavsiye ediyorum ben de…

Lale’nin yorumunu da okumak isterseniz tık tık

 

 

piyano-ogretmeni20120601165630

İkinci olarak; ismi Piyano öğretmeni olmasına rağmen, kitapta belki bir yada iki konuda piyano eğitiminden bahseden bir kitaptan bahsetmek ve ne kadar sıkıldığımı anlatmak istiyorum. Konu çok ayrı, çok başka. Piyano dersi var evet, fakak amaç değil araç olmuş sadece. Okurken buhranlar geçirdim diyebilirim. Ne bitiyor ne bir yere varıyor.. Bu yüzden daha okunabilir anlaşılabilir kitaplar okunmasını tavsiye ederim bu kitap yerine..

 

 

 

 

 

9789751026002

Kocalar Okulu’nu ise Seyhan hediye etmişti İstanbul seyahatimde. Otobüste dönerken başlayıp kısa süre sonra bitirmiş, ve çok sevmiştim.. Kapağına ve ismine bakınca sanki gülmelik eğlendirmelik bir kitap gibi geliyor ama daha derin bir konusu var aslında.. Bence herkes ama özellikle de kocalar! okumalı:) Bizim çok iyi bildiklerimizi, onlarınsa yapması gerekenleri güzel bir üslupla anlatıyor..

 

 

 

 

 

 

12 thoughts on “Aralık ayı kitapları

 1. bu kitaplardan sadece piyona öğretmenini okumamıştım iyi de yapmışım, okumam da artık 😀
  bak filler için su’nun filmini izleyecektim ben unutmuşum güzel hatırlatma oldu bana 😉

  • Evet filmi varmış seyhan onu da yeni öğrendim.ben de çok isterim seyretmeyi..Aten okurken bile seyrediyor gibiydim..aman piyano öğretmeninden uzak dur:)

 2. filler icin su’yu hiç duymamıştım ama aşırı merak ettim şimdi:) okunacaklar listesine hemen ekledim bile:)
  bide şu kocalar okulunu bizim kocaya okutabilirsek bu iş tamamdır 😀

 3. Sevgili Zeynep, bu kitabı kesinlikle okuma listeme alıyorum. Benim için de sen dediysen okunmalı anlamına geliyor. Paylaşımın için çok teşekkürler.
  Sevgiyle kal…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website