Bir özel gün gün beklemeden, öylesine, sırf içinden geldi diye ve mutlu etsin diye çiçek hediye etmeli insan sevdiklerine. Hatta illa ki eşine ya da sevgilisine de değil.. Belki kız arkadaşına, ablasına, anneannesine, ve hatta kendi kendine.. Özel gün kutlamaları yapmayan, günler öncesinden ne alacağını hesaplamayan bir çiftiz biz. Öyle ki klasik doğumgünü/ evlilik yıldönümü/ sevgililer günü gibi günlerde, eşim eve elinde çiçekle geldiğinde buna şaşırmayacağımı ya da, çok da mutlu olmayacağımı bilir. Aynı durum onun için de geçerlidir. Aslında bence gününü bilmediğiniz hediyeler, her şeyden daha kıymetlidir 🙂

 

ciceksepetianneler-500x250-b

Nasıl ki kendim için böyle düşünüyorsam, aynı şeyi sevdiklerime de yaşatayım istiyorum.. Çiçek Sepeti bu isteğime aracı oldu ve dün anneme bir buket çiçek gönderdik. Ben siteden bu çiçeği seçtim, notumu söyledim, bu sabah çiçeği annemin elindeydi. Mutlu etmek aslında mutlu olmaktan daha yüce bir şey. Çok teşekkür ederim Çiçek Sepeti. Annem adına, ama en çok kendi adıma…

 

 

 

image

18 thoughts on “Mutlu etmenin en kolay yolu.. ”Çiçek Sepeti”

 1. İnsan kendine çok görmemeli bir demet çiçeği. Hiç bir amaç olmaksızın sadece kendisi istediği için de çiçek almalı. Kendine çiçek , bilhassa nergis, almayı seven gruptanım:)Ayrıca özel günler haricinde alınan çiçeklerin de daha güzel koktuğuna inanıyorum:)

  Güzel günler dileğiyle..

 2. Zeynep çok güzel bir şey yapmışsın!
  Bana da akıl verdin,hemen şimdi ben de gönderiyorum anneme çiçek:)

  • Aslında hiç aklımızdan çıkmıyor annelerimiz fakat işte nasıl oluyorsa ihmal ediyoruz bazen çiçek işini..canancım çok iyi yaparsın elimde olsa her gün bir buket göndersem evini çiçek bahçesine çevirsem annemin..

 3. ne hos ! biz de ozel gunlerde degil ama Ask Nisantasi’nda yururken kokusu burnuna gelince kapar bir buket gelir evimize.. O aksam yemek soframiz o cicege gore kurulur.. Pek keyifleniriz.. Mutlu olmak icin netlestirilmis sartlanmis tarihleri pek sevmeyiz biz ! arada yapilan jestlere ise bayiliriz.. 🙂 kim sevmez ki !

 4. Zeynep, son zamanlarda okuduğum ve çok etkilendiğim yazılardan birini az önce senin yazında okudum.
  Ne kadar doğru, anlamlı ve beni heyecanladıran bir yazı olmuş.
  İşte gerçek ve kalıcı zenginlik bu duygulardır.
  Sevgilerimle…

 5. “Özel gün” ne demek? her günümüz özel aslında. Maksat “farkında” olalım. Bir güne sığdırmayalım değil mi? Ne kadar güzel ifade etmişsin.
  Bende-bizde uzağız “özel gün” hediyelerine.
  En özeli, bence “huzur verebilmek” birbirine.
  -Şair ettin beni ey zeynep:)-

  • Ben de senin yazdıklarına hayran kaldım biliyor musun Emel:) En güzeli gerçekten hediyeden öte huzur verebilmek birbirine, kesinlikle haklısın..

 6. Ahhh annenın mutluluğu şu an ınan kı gozlerımde Allah senden ve tum hayırlı evlatlardan razı olsun Zeynepcığım annelerımızı başımızdan eksık etmesın…Hiç bi sebep yokken sevdıgımın aldıgı çıçekler hep gozumden yaş getırmıştır.Niye aldın?dediğimde sen mutlu ol,gül diye dediğinde onun yüzündeki mutluluk benım gozumdekı ışık herşeye beden bence…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website