Gölcük, Bolu merkeze 13 km; ama Ankara’da yaşayanların günübirlik geziler düzenleyebilecekleri, temiz hava molası için tercih edebilecekleri bir mesafede.. Ankara’nın bozkırını arkada bırakıp güzelim ormana kucak açmak söz konusu olunca, gidilecek yolu gözümüzde çok da büyütmeyiz bana göre 🙂 Böyle söylememde Karadeniz’de olmasının da payı büyük.


Gölcük’e gittiğimizde, tahmin ettiğimizden de güzel bir göl vardı karşımızda. Abant’ın hem yazını hem kışını görmüş biri olarak Abant’tan daha sakin, daha sevimli olduğunu söyleyebilirim..

Forumlar Gölcük için en uygun zamanın yaz olduğunu söylüyor, haklılar. Fakat biz Sonbahar’da gidebildik. Ekim ayında gidip Ocak ayını yaşadık, ama olsun:) Neyse ki hazırlıklıydık.

 

Göl evini en yakın bu noktadan görme şansınız var, bu fotoğrafta elimi ve makineyi demir kapıdan ileriye uzatmış durumdayım 🙂

Gölün çevresini bu trenlerle de gezmeniz mümkün..

Yiyecek hususuna gelecek olursak;

Yanınızda mangal getirebilir ve piknik alanında yakabilirsiniz, birkaç yerden de sucuk ekmek, alabalık gibi seçenekleriniz var, fakat restaurant tipi bir yer arıyorsanız tek şansınız burası: Gazelle Kır Gazinosu.

Biz yalnızca bir bardak çay için girip, kalabalık olmamasına rağmen, yarım saatten fazla bir süre servisi bekleyince kalkmak zorunda kaldık. Servis elemanları yetersiz, ve menü fiyatları ortalamanın biraz üzerinde. Artık en köhne mola yerlerinde dahi lavabo için para alınmazken, burada lavabo ihtiyacınız için 2 lira ödüyorsunuz, şaşırıp kaldım.

Gölcük notları böyle, umarım birdahaki sefere yazın görme şansımız olur..

18 thoughts on “Bolu Gölcük Gölü Gezisi

 1. İnsanı çekmesi gerekirken iten mekanlara tahammülüm yok. Yazık diyorum. Ama resimler, doğa muhteşem.

 2. yanlış mı anlamadım di mi? burasının kocaeli gölcükle bi alakası yok.

  yalnız enfees.. fotograflardan bir süre kendimi alamadım. çok güzel!

 3. Fotoğraflar harika her zamanki gibi.
  Havanın soğukluğunu bile öyle güzel yansıtmışsın ki fotoğraflarında.
  Ellerine ve objektifine sağlık 🙂
  Sevgiler.

 4. Çok güzel bir yere benziyor. Hiç gitmedim ama söyler dururum gidelim gidelim diye.
  Göl evi de harika.
  Rastaurant da belli ki sadece tuvalet ihtiyacı için gelenlerden para kazanabiliyor 🙂 Öyle bir yerdeki tek işletme için bu özensizlik gerçekten çok kötü olmuş.

 5. çok sevdiğim bir yer:) Ankaraya yakın kaçış mis gibi bir kaçış noktası!
  senin gözünden çok güzel gözüküyor yine…

 6. Bolu’da okurken; haftasonları sabaha karşı Gölcük’e gider, birkaç saat göl kenarında kilim üstünde uyur ve orda kahvaltımızı yapardık. 1 saatlik uyku bile yeterdi. Bilinmemesine rağmen Abant’tan kat kat güzel gerçekten.

 7. İş için çok gitmeme rağmen, şöyle keyifle hiç gezemedim oraları. Manzara senin fotoğraflarınla çok çok harika gözüküyor. Umarım yolumuz düşer…

 8. zeynep neresi olduğu değilde fotoğrafları görünce bayıldım işin aslı çok güzel fotoğraflar çekmişsin eline sağlık…

 9. Oh be Zeynep,
  Çoluk çocuk yokken gez gezebildiğin kadar..
  Yoksa okul mokul derken benim gibi böyle bakarken ah bir tatil olsada gitsem hayalleri kurarsın…
  Hep merak ettiğim yerlerden birisidir ama burdan oralara gitmeye değmeyecek gibi..İyisimi uzun bir tatilin arasına,kıyısına geçiştirivermek….

 10. Fotoğraflar muh-te-şem NOKTA:)
  Zeynepcim, kesinlikle yazında görmelisiniz orayı. Gazelle konusunda, hislerime tercüman olmuşsun. Müşterileri yolunacak kaz gibi gören tesis ve restoranların fazla bir geleceği olmuyor neyse ki…

 11. Yılbaşı haftası için gidilecek yer arıyorum Zeynepcim, fotoğraflar o kadar güzel o kadar güzel ki o taraflar da seçenek olabilir mi diye düşündürdü…

 12. TARİH84; Doğası beni de büyüledi, mekanı görmemezlikten geleceğiz..

  SEYHAN; Kocaeli’nin ilçesi Gölcük farklı canım, burası Bolu’nun ilçesi değil, gölü:) İsmi de gölcük..

  GİSİ; Çokk teşekkür ederim, ben de senin fotoğraflarını çok beğeniyorum.. Gerçekten havanın soğukluğu da belli oluyor mu hakikaten iyi üşüdük:)

  DİLEK; Tekrar gidilse de insanı sıkmayacak biryer ama, yine gidin bence, ama biraz havanın ısınmasını bekleyin:)

  DENİZ; Benim de vardır hep böyle gidelim dediğim yerler, Yedigöller, Gölcük bunlardan biriydi, neyseki Gölcük aradan çıktı:) Mutlaka siz de gitmelisin Deniz’cim

  MEYRA; Evet Bolu Ankara’nın ikinci ayağı gibi değil mi? Çok teşekkür ederim..

  MUST; Ben gezi için gitmeme rağmen, sabah yürüyüşlerini yapanları çok kıskandım ben de.. BUralara yakın oturmak, ve göl etrafında sabah yürüyüşü yapıyor olmak çok büyük bir nimet bence..

  DAMLA; Bizim şansımıza çok sakindi o gün, hep öyle midir bilemiyorum..

 13. CAFE NOHUT; Çok teşekkür ederim, Boluya daha önce ben de gitmiştim, merkezine. Ama buraları görmeden Boluyu gördüm demek olmuyormuş.. İnşallah birdahaki sefere vakit ayırabilir ve gezebilirsin Ayda’m

  GÖKHAN; Teşekkür ederim Gökhan, sen sevdi isen güzeldir:)

  AHU; Sağol canım Ahum

  İJLAL;İjlalcim biliyormusun buraları böyle soğuk da olsa, vakit de dar olsa gezme sebeplerimizden biri de bu aslında, çocuk olunca gidemeyeceğiz nasılsa iki cümlemizden biri. Bu yüzden imkan buldukça görüyoruz..

  EMEL PINAR; Emelcim sende yaşadın mı aynı sıkıntıyı, nekadar ilgisiz bir tesis değil mi, yakışmıyor oralara..

  KADIN; Çok teşekkürler

  LULU’S LİFE; Canımmm mutlaka hemde mutlaka gitmelisin..

  ASLI; Aslıcımm çok güzel olabilir, fakat Bolu zaten yazın bile öyle soğuk biryer ki birde yılbaşı olduğunda Ocak ayında orası biraz üşütebilir gibime geliyor canım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website