Bu haftaki kitaplar dinlenmelik ve eğlenmelik olsun, ve kolay okunsun diye aldıklarımdan.. İkisi de kendini rahat rahat okutan kitaplardan..

Mutfaktaki Tarifbaz; adı kadar eğlenceli olamasa da ortalamanın üstünde. Çok iyi bir kurgusu olduğunu, ve hatta net bir konusu olduğunu söyleyemem. Fakat ince olması, ve bir aceminin ilk mutfak deneyimlerini yazması, kendisini okunabilir kılıyor.

Kalın Kitap; tanınan bir radyo programcısı ve Radikal gazetesi köşe yazarı Ayça Şen’in kitabı (imiş). Bilmiyordum. Eve geldiğimde bilgisayarı açtım, adını google’da arattım, öğrendim. Kitabı bitirdikten sonra da Ayça Şen’in köşe yazılarını okumaya, twitter hesabını takibe başladım.  Geçtiğimiz gün de Trabzon doğumlu olduğunu okuyunca niçin bu kadar kanım ısındı diye düşünmekten kendimi alamadım sayın okur 🙂 Tavsiye eder miyim? Tabii ederim!

 

 

6 thoughts on “Mutfaktaki Tarifbaz ve Kalın kitap (İnce Yazılar)

  1. Ayça Şen iyi bir öykücüdür de aynı zamanda… Kurguda ve dilde başarılı bir öykücü…
    Severim kendilerini. 🙂

  2. Ayça’yı lisedeyken dinlerdim, telefon şakaları yapardı hep 🙂 Sonra büyüdüm ve radyo dinlemeyi bıraktım … 🙁 Çok canım sıkılmadıkça aklıma gelmiyor. Yakın bir zamana dek programa devam ettiğini biliyordum ama şuan radyo programı yapıyor mu bilmiyorum.
    Kitabını da birçok kişiden beğeniyle duydum.
    Demek bu Trabzon’un bütünleştireceği daha çok insan varmış 🙂

  3. Ayca sen i sevmem ama mutfaktaki tarifbazi listeme ekledim. Bu arada okunacaklar ve zeynep in onerdikleri diye 2 listem var. Firsat buldukca azaltiyorum. Azaldikca cogaliyorlar:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website