Hemen diyet yazısının üzerinde bir tahinli kurabiye fotoğrafı nasıl duruyor 🙂 Çelişkili değil mi ?

Neyse ki bu kurabiyeler bizim için değil, sizin burada altı aylık halini gördüğünüz Ayşegül içindi. Ayşegül güzel bir kız bebek dünyaya getirdi yakın zaman önce. Evde  onun için birşeyler  hazırlayacaktım, ama ne yapabileceğimi bulamadım. Twitter’da tahinli kurabiyenin süt yapacağını okuyunca hemen nette tarif aradım. Ve hiç değiştirmeden Müge’deki bu tarifi yaptım. Yalnızca pişme süresini (tarifte 20dk yazıyor) 13-14 dk  tutmalıydım. Belki de benim fırınım erken pişiriyordur, bilemiyorum.İlk tepsiyi altlarından yaktım. İkinci tepside süreyi kısalttığımda daha iyi sonuç aldım.

Müge bu kurabiye için; ”Kurabiye değil Bomba” diyor. Malzemesi gereği (tahin, pekmez, ceviz, z.yağ, şeker vs.) gerçekten tehlikeli, şu ara uzak duralım:) Fakat fırından yayılan öyle bir kokusu var ki dayanması çok güç. Tahin severler eminim ki tadını da sevecektir.. Afiyet olsun!

Tarif için buradan

13 thoughts on “Tahinli Kurabiye

  1. en sevdigim kurabiyedir tahinli cevizli kurabiye <3 ve benim kızkardeşim de senden iyi olmasın şahane yapar zeynocum ^.^ off yaaa güzel olan şeylerin niye bi bedeli oluyoki sanki hep 😀

  2. Süt yapacak diye herşeyi yemekten kilo veremeyen bir anne olarak bu tarife hayır demem imkansız. Bayılırım tahinli kurabiyeye.
    Bu arada tahin gerçekten sütü arttırıyor. Ben bol bol tahin helvası yemiştim ilk zamanlar…

  3. Bende denemiştim bu kurabiyeden. Tadı ve kokusu gerçekte enfes. Ama bol kalorili 🙁
    Özellikle gelişme döneminde ki çocuklara ara öğün olabilir.

  4. bayilirim ben bu kurabiyeye.. sanirim tahinli haline daha cok bayilirim.. Ellerine saglik cnm.. ama sana afiyet olmasin bir sure 😉

  5. Bu kurabiyeler gerçekten enfes oluyor..Eğer kilolara dikkat dönemindeysek -ki hep o dönemdeyiz aslında- kesinlikle pişirmemek lazım. insan kendini tutamıyor, en azından ben tutamıyorum:) Ellerine sağlık:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website