Mutfak balkonumuzun kahverengi demirleri var. Sık sık konuyu bu demirlere getirir, beyaza boyamak istediğimi söylerim eşime. Aslında boyama konusunda öyle yeteneksizim ki, bir bulaşırsam etrafı da batırabileceğimden korkuyor zaar;  ”Peki” dedi ”Boya alalım, hallederiz”. Hallederiz ve bakarız dışında duymaya tahammül edemediğim başka kelimeler de var mı bilmiyorum. Zannederim yok. Kışın bu konu geçtiğinde daha çabuk kuruması için yazı beklemiştik. Hem nasılsa yazın upuzundu günler. Bir gün mutlaka ona da sıra gelirdi. Eylül geldi; ama bizim balkon demirlerine bir türlü sıra Gelmedi.

Geçtiğimiz gün bir çiftle düğün çekimi için buluştuk. Sohbet ederken ”Biliyor musunuz sayılı günümüz kaldı ama biz henüz avize bile almadık” dedi. Benim aklıma birden aylarca arka odaların birinde asılmayı bekleyen avizem geldi..  Nasıl  unuturum! Bir de monte edilmeyi bekleyen rafımız var, meşhur arka odada. Ama raf daha çok yeni. Onun daha nerden baksan bir iki ayı var :))

 

Balkon bizim balkonumuz değildir..

23 thoughts on “Mutfak sohbeti..

 1. Bizim ilk evlendiğimizde aldığımız raflar 10 yıldır bizimle dolaştı ve biz de en sonunda hiç kullanılmadan eskitmiş olduğumuz rafları attık.
  İşte bizde işlerini erteleyen, keyfine düşkün, umursamaz bir çiftiz.
  Ne yapalım hiç kimse mükemmel değildir değil mi?
  Sevgilerimle…

 2. Zeynepcim,

  Bak çok üzüldüm şimdi. Seni hüzünlü hüzünlü memleketine götürdüğüm için… Sizin oraları güzeldi. Ama içine etmekte herzamanki gibi çok başarılıyız. Uzun göle giderken yolda 7 tane HES saydım. Fırtına vadisinde toki 6 katlı site yapmış. (5 bloktan oluşan- fırtına vadisinde). Neyse… sahip çıkamıyoruz. Düşündüm avrupalıların elinde olsa nasıl olurdu diye…
  Yaylalar güzel. Ama neden beton yapıyorsunuz dedim. Tamam ahşap çok pahalı. Dayanıksız. Belki yarı taş, yarı ahşap yapılar daha hoş olabilirdi.
  neyse şöyle bir hafta boyunca seni memleketine götüreceğim … çünkü çok fotoğraf çektim…:-)

  sevgiler.

  arzu

 3. Zeynepcim,

  Bak çok üzüldüm şimdi. Seni hüzünlü hüzünlü memleketine götürdüğüm için… Sizin oraları güzeldi. Ama içine etmekte herzamanki gibi çok başarılıyız. Uzun göle giderken yolda 7 tane HES saydım. Fırtına vadisinde toki 6 katlı site yapmış. (5 bloktan oluşan- fırtına vadisinde). Neyse… sahip çıkamıyoruz. Düşündüm avrupalıların elinde olsa nasıl olurdu diye…
  Yaylalar güzel. Ama neden beton yapıyorsunuz dedim. Tamam ahşap çok pahalı. Dayanıksız. Belki yarı taş, yarı ahşap yapılar daha hoş olabilirdi.
  neyse şöyle bir hafta boyunca seni memleketine götüreceğim … çünkü çok fotoğraf çektim…:-)

  sevgiler.

 4. Dün eşime, okul tatil olursa yaparım dediğin işleri nolur okul açılmadan yap artık diyordum. Demek her evde oluyormuş böyle şeyler 🙂

 5. Amann benim evde de ne işler var yapılacak bilsen:( Zaten tatil dönüşü ya elim kolum kalkmıyor hiçbir şeye, yapılacaklar için artık “kısmet” diyorum:)

 6. Yalnız değilsin Zeynepcim.1 senedir asılmayı bekleyen panomuz var “arka odada”.Şimdi eminim ben duvara çivi çakmaya kalksam,ver ben yapayaım der elimden alır.Susuyorum,susuyorum.Bakalım sabrım ne zaman taşacak.:)))))))

 7. HEYYFİ; Kesinlikle öyle, bazı işlere bir türlü sıra gelmiyor demek ki..

  NİHAN; Su bazlı, tamam Nihancım. Ne kadar naziksin.. çok teşekkür ederim:)

  SELİN ERGEÇER; Selincim ama sonradan alınanlar da oluyor, onlar da öylece kalıyor. Uff çok can sıkıcı

  ARZU; Merakla ilgiyle takip edeceğim seni, bu sene Trabzon’a geldim ama ne yazık ki 3 gün kalabildim uzungöle yaylalara vesaire gidemedim. Sendeki fotoğraflarla hasret gidereceğim, çok teşekkür ederim.

  NAİLE; Bizdeki sıkıntı da okul, ama benim okulum:)

  CHİLEK; Ben artık şöyle demeye başladım, kışın nasılsa hep evdeyiz.Yaparız 🙂

  PINAR; Pınarcım siz gene alma aşamasını geçmişsiniz, bak bu da bi ilerleme, bizim şuraya bir tablo alsak dediğimiz bir duvarımız var, tablo alacağızz daaaa asacağız daaaa:)

 8. offf tam yarama bastım . Yıllarca babamdan işittiğim ‘ Bakarız ‘ cevabını altı yıldırda eşimden duyuyorum . Ama bende yılmadım yani halaa aynı derecede sinir olabiliyorum

 9. ooo biz evleneli bir sene oldu ne eksikler var ne eksikler:) ama zamanla halloluyor herşey en azından bizde öyle:) manzaraya bayıldım bu arada yeni fotoğraf makinesi aldık ama var mıdır böyle çekimin bir püf noktası?:)

 10. Zeynep’çiğim mesaj gayet net,akibeti merakla bekliyorum:)

  Not;ben 10 senenin sonunda “arka oda” dan kurtuldum.Artık elinden her iş gelen iyi bir ustayım:))

 11. Bende eşime yükleniyordum niye sen böylesin diye meğer herkesde durum aynıymış:)Bir raf aldım 1 senedir bekliyor,tuvaletin sifonu 1,5 senedir değişecek dahada uzar bu liste.
  Ne yapmak lazım acaba bu eşlere???

 12. Ohooo öyle bakarsan canım 7 senedir bekleyen ne işler var bende de mesela kapalı balkona perde yaptırcam. aslında perde hazır bi korniş taktırsam iş tamam ama nerdeeee 🙂
  zamanla insan aşçıda oluyor, ustada oluyor evin çok maksatlı adamına dönüşüyoruz :))

 13. DOLU DOLU MUTFAK; Ama öyle sinir bozucu bir kelime ki bu ”bakarız”

  EVİMBENİMATÖLYEM; Balkon fotoğrafını ben de çok sevdim:)

  ANNE İŞTE; O arka oda varya; orayı ben azaltmaya uğraştıkça dış mihraplar yığma yapıyor:(

  BAHAR; Bu balkona da yakışır, benimkine de:))

  SEMA; Bir çerçeve boyamaya niyet edip, bir heves sprey boya ile evin parkelerinin üstünde düpedüz bu boyamayı yapıp sonra bıçakla parke üstünden boya kazıma tecrübem var:)

  GÜLŞAH; Ayy bilemiyorum ki:))

  CEMRE; Evet ben de yakında bi usta olacağım galiba, herşeyi devletten beklememk gerek galiba:)

 14. bi bayan olarak tabi boya işine girmesen iyi olur bence zeynep, kolu komşu fazla zarar görmesin :)) en iyisi eşinin iyi tarafını yakalayıp yaptır, mutlaka yapar beceriklidir kesin:))

 15. salon avızelerimizi bir bucuk yıl sonra aldık 🙂 bu işe alıskın değilim 🙂 babam ne dersek 1 hafta içinde cozerdi evde :)))

 16. Zeynep, Kemal böyle konularda çok başarılıdır. Başarı, tüm alet-edavat vs. herşey olmasına rağmen, ben şubatta taşındım küçük odanın avizesini daha geçen ay taktırabildim 🙂 Sözüm ona her haftasonu avize takacaktı. Üstelik 5dklık bile bir iş değil 🙂 Erkek milleti çok gevşek ya da vurdumduymaz her neyse işte…Umarım raflara ve avizeye en yakın zamanda sıra gelir 🙂

 17. Bizde durumlar tam tersi,ben yapalım diyorum eşim ertesi gün başlıyor::::)))) ama avize durumları aynı.ben de çareyi babama rica etmekte buluyorum hemen takıyor sağolsun:::)))

  Not:Çok sık yorum bırakmasam da daimi takipçilerindenim:::)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website