Herkes salonunda bir kitaplığa ihtiyaç duymayabilir, hatta bunun için odanızda uygun bir köşe de olmayabilir. Varsa bile burayı; ayaklarımızı uzatıp kitap dergi karıştırabileceğimiz bir koltukla değil de;  salonun olmazsa olmazlarıyla tamamlıyoruz. Ne yazık ki bu konuda kendimizi çoğu zaman ikinci plana atabiliyoruz.

Okuma köşelerini siz de benim kadar seviyorsanız koltuğun en sevdiğiniz tarafını (Bizim evimizde bu; L koltuğun L’sidir benim için:) seçin. Hemen yanınıza bir sehpa yerleştirin, ve tüm sevdiklerinizi bu sehpaya yerleştirip keyifle çayınızı için..

 

9 thoughts on “Bu köşe okuma köşesi

  1. bu fotoğraflardaki gibi yüksek tavanlı, geniş pencereli, beyaz country mobilyalarla döşeli, aynı en üstteki gibi koltuğu olan bir evde kitap okumanın hayalini kurdurdun bana, teşekkürler:)

  2. benim icin okuma koltugu rahat olmali o yuzden Alpcan’in emzirme koltugu ile devam ediyorum okuma hayatima genelde.. 🙂 Gerci bazi durumlarda cidden uyku basiyor ama ayaklarimi uzatmayi seviyorum 😛

  3. Bu yıla kadar okuma köşeleriyle idare ettim ama nihayet bir okuma odası yapabildim kendime… Öyle şahane birşey olmadı ama en ögüzel tarafı bana ait olması:)

  4. Zeynom,
    Salonumun masa büfe vitrin tribinden çıkarıp, kolilerde kutularda orda burda duran bütün kitaplarımı günün her anı görebileceğim bir kütüphaneye dönüştürme çabasındayim. Yerden tavana kadar, koyu kahverengi, kalın ahşap bir boydan boya kitaplık ne kadar güzel olur düşünene. Ama o vitrindeki tabakları çanakları napatim bilemiyorum. Ne çok fazlalık var evlerimizde değil mi?
    Fotograflara bayıldım, her zamanki naifliğin ile seçmişin arkadaşım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website