Audrey Hepburn çok sade, naif ve masum bir kadın.. İlham alınası bir güzelliği ve stili var.. Ona bakmaktan onunla ilgili haberleri okumaktan hiç sıkılmadım. Sonra gördüm ki hayatının yazıldığı bir kitabı var, kapağını kaldırmadan satın aldım. Kitabı eve getirdiğim ilk gün oturma odasında; görünür bir yere koydum ve gidip gelip baktım ona.. Okumak için elime aldığımda korktum daha ilk sayfalarından.. Öyle ansiklopedik bilgilerle başlıyor ki;  yeniden eski yerine bıraktım.. Sonra dayanamayarak elime aldığımda bitirebilmem için bana bir ay gibi kısa(!) bir zaman gerekti. Çünkü kitapta kulağa yabancı öyle çok isim, öyle çok detay var ki tüm bunların içinde Audrey’e ulaşmak; onun hakkında birkaç şey okumak hayli zor. Tüm bunlara rağmen kitap bugün bitti. Özetlememi isterseniz yine başta kurduğum cümleleri kurabilirim, sade ve naif bir kadın olduğunu söyleyebilirim. Ha belki birde oynadığı film ve yönetmenleri sayabilirim, o kadar.. Hayatını merak ediyorum, ne olursa olsun okurum diyenler bir yana, tavsiyem dekoratif bir kitap olduğudur 🙂

18 thoughts on “Zarafet/ Audrey Hepburn

 1. AUDREEEEEEEYYY
  onun kadar güzel biri daha yok bu dünyada !!
  *.*
  bende merak ettim kitabi.. gerci sene sayilarini falan
  hic aklimda tutamam ama yinede
  mutlaka önemli bilgiler vardir kitapta =)

 2. Tifanny’de Kahvaltı en favori filmlerimdendir.Benim için de zerafet dendi mi ilk aklıma gelecek isimdir.

 3. ben bu kitabi cok sevdim biliyor musun ? Belki tum filmlerini izleyip onun hakkinda bir cok bilgiye sahip oldugum icin olabilir tabi.. Hatta oyle cok sevdim ki , bitmesini istemedim.. Oldugunde de bi ufak gozyasi akittim gulumseyerek.. Bu arada suan Christy Brown/Sol ayagim okuyorum.. muhtesem bir gercek hayat hikayesi.. Henuz yarisindayim ama gercekten okumadiysan tavsiye ediyorum.. 😉 sevgiler..

 4. Açıkcası ben de elimde süründürüyorum kitabı. Alıp alıp
  bıraktım! Doğru zamanı gelecektir elbet : )
  Audrey için her şeye değer ; )

 5. WANT MORE FASHİON; Kesinlikle senin gibi düşünüyorum güzelliği konusunda.. Çok yakından ilgili olanlara tanıdık gelebilir belki yazılanlar ama benim aklımda film isimlerinden başka pek bir şey kalmadı:)

  ASUMAN; Kesinlikle öyle..

  LALE; Benim ilk izlediğim filmi Tiffany’de kahvaltı..nasıl sevimliydi orda:)

  NASIL ANNE; Hayır hayır, kesinlikle hediye aldığınız kişi çok beğenecektir diyorum ya kapağı yeter bu kitabı almak için:)

  LULU’S LİFE; Canım muhtemelen hakkında çok şey biliyor olmanla ilgili olabilir.. Bana çok uzaktı okuduklarım, çünkü hakkında bildiğim az şey var, filmleri giyimi stili evet ama daha çok şey öğrenmek istediğim için almıştım.. Okurken yabancı aktrsi isimleri kafamda kalabalık edip durdu:) Sol ayağım’ı okumuş ve çok etkilenmiştim..

  GAMİ; Evet tıpkı benim gibi değil mi Gami. Alalı çok oluyor ama bir türlü okuma cesaretini bulamadım kendimde.. senin için de doğru zamanın gelmesini diliyorum:)

 6. :(( Küçük bir kızken hayran olduğum kadınlardan biriydi hatta büyüyünce estetik yaptıracaktım ve burnumu,dudağımı böyle yaptıracaktım:))
  neyseciğime canım hayal kırıklığına uğramana üzüldüm ama yine decoratif görünüşü bile ayrı bir keyf..

 7. Ben’im de elime kaçıncı alıp, bırakışım ama bitecek elbet. Halbu ki ne hevesle almıştım.
  Audrey’in çok kırılgan yapıya sahip olduğunu düşünmüşümdür hep ve aklımda yıllar önce izlediğim bir röportajında O’na M.Brando sorulduğunda göz yaşlarını tutamaması, O’na hala aşık olduğunu söylemesi kaldı. Ne aşkmış demiştim, ne derin bir acı bırakmış ve hala aşık.
  Kırılgan, üzgün, gözü yaşlı hatırlıyorum hep O’nu…

 8. Tüm zamanların en zarif, en şık, en asil kadını. Masum, sevgi dolu bakışları çok etkileyici…. ‘güzel gözler için insanların içinde iyilikler arayın’ demiş bu güzel bakışların sırrı da bu olsa gerek….

 9. CANAN; Canancım yazdığım gibiydi ama:)

  İJLAL; Benim Audrey’i tanımam çok daha yakın.. Ama tanıdıktan sonra hayran kalmıştım hala da hayranım ona..

  SEVİYE; Benim de hafızamda hep kırılgan bir kadın olarak kaldı, kitapta zaten çoğu insan aynı görüşte, herkes ne ne kadar zarif ne kadar asil olduğunu söylüyor..

  DAYATİLAN;Kesinlikle öyle..

  ZEYNEP; Okunsa da okunmasa da alınmalı bence:)

  SİNEM; Evet Sinemcim.. iyiliği gözlerinden okunabiliyor onun..

  ANNE İŞTE; Evett.. Bu özeti benim yazdıklarımın aslında…

 10. Aynı hislerle aldım ama okumakta o kadar zorlandım ki. Benim gibi bir kitapkurduna ve Audrey sevgime yakıştıramadığım için hiç kimse ile paylaşamamıştım, hislerime tercüman olmuşsun.
  Sevgilerimle

 11. Ben bu kitabı o kadar çok sevdim ki^^ Audrey’yi çok severim, bu kitabı okuduktan sonra onun neler yaşadığını görüp daha da sevdim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website