Eymir’ gitmek için o kadar çok bahanesi olabilir ki insanın.. Mesela canın bağ evinde semaverde çay içmek isteyebilir, göl kenarında oturmak veya göl çevresini bisikletle gezmek isteyebilir; dilediğin bir çimenin üstüne örtünü sermek; göle karşı ayaklarını uzatıp kitabını, gazeteni okumak, yanında getirdiklerinden atıştırmak isteyebilirsin. Ankara’da Central Park havası yaşamak isteyebilirsin, bu mümkün Eymir’de.. Bizim bahanemiz yanımıza aldıklarımızı semaverin yanında yemekti 🙂 Vakitsiz gelen yağmur, parkur dışında bıraktığımız arabamıza ulaşmak için bizi zor durumda bıraksa da; tentenin altında dinsin diye beklediğimiz yağmur gitti, ve yerini güzelim gökkuşağına bıraktı..

 


 

Ankara’da yapacak hiç bir şey yok demeyin ne olur, Eymir var..

18 thoughts on “Eymir Gölü/ Ankara

 1. cidden zeynep ne kadar hoş bi yer. çağırıyor. göl kenarında kitap okuma fikri çok cazip geldi şuanda!

 2. hakikaten fotoğraflarda göründüğü kadar güzel bir yere benziyor özellikle göl kenerında semaver müthiş olurdu:(

 3. Eymir güzel hele de yürüyüş için harika bir yer ancak, haftasonu gittiğimizde araç trafiğinden yürüyemedik.kesinlikle odtü kartı olan araçları bile gölün içerisine almamalılar.başka bir çözüm bulunmalı bir iki ring yapan araç olabilir göl çevresinde. araçların yarattığı kirlilik oranın tüm güzelliğini bozmuştu malesef.

 4. GAMİ; Hemde nasıl Gamicim..

  SEYHAN; Seyhan burada olsaydın eminim ki giderdin, gerçekten miss gibi tertemiz çok dinlendirici bir yer.. kitabını okumak için bu kadar sessiz biryer daha olamaz sanırım..

  GÖKHAN; Gökhan ben çok sevdim burayı, keşke sen de bizimle olabilseydin.. Belki birgün birlikte de gideriz:)

  FUNDA; Evetttt:) Çok güzel olmaz mı:)

  CHİLEK; Galiba artık benim için de öyle 🙂

  MAVİANNE; Hadi yine yürüyüş bir nebze yapılabiliyor fakat hem bisiklet hem araba hem insan çok sık çakışıyor yürüyüş parkurunda, bizi niçin almadılar diye üzüldüm ama iyi ki biraz olsun araba girmiyor içeri..yoksa yürümek neredeyse imkansız olacak..

  CAFE NOHUT; Aydaa çok teşekkür ederim:)

 5. Zeynep; bizde hafta sonu tamda yağmur yağmadan, 1 saat kadar önce oradaydık. Yağmur başlayınca herkes kaçışırken, ve arabalarına atlayıp eymirden ayrılırken biz inatla bekledik, ve şuana kadar görmediğim güzellikte bir gökkuşağı ile ödüllendirdi doğa bizi. Bende çok severim eymiri. Bir ara beraber gideriz belki ne dersin:)

 6. Uhh 🙂 Hiç kıskanmadm hiç:)
  Eymir’ e hala Otdü karti ile mi giriş yapılıyor ? Kaldırıldı diye duydum ama ?

 7. melıh gokcek halka acmasın su guzelım yerı ya
  mangal kokusuna mahkum etmesın.
  yakarlar o guzelım o agacları sonra dıkerler bınaları
  aman da ne kafıyelı yazdım oyle
  bir gun denk gelsek ya ne guzel olur.

 8. merhabalar arkadaşlar öncelikle kıskanmayın lütfen benim memleketimde olduğu için hemen hemen her gün eymire giriyorum ve ben burasının her mevsimini yıllarca gördüm ve görmeyede devam ediyorum baharı çok güzel ama kışı daha bi güzel tabi bi okadarda tehlikeli ama değer gezmeye tam bir cennet eymir gölü olmasaydı ne yapardık bilmiyorum ama kıymetini bilmek lazım etrafı temiz tutmak lazım lütfen duyarlı olun burası tamamiyle doğal çocukluğumdan beri ve benim çocuklarımıda büyütmesini diliyorum herkeze saygılar. teşekkürler ZEYNEP.

 9. herkes girebilir mi? bir sefer gittik baya bi zor aldılar bizi içeri. ille odtu kartı mı lazım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website