Günümüzde teknolojinin eskiye nazaran daha da ivme kazanmasıyla birlikte, tercih edilen çalışma şekillerinden biri de home office oldu.. Home office çalışma yapacağınız odanın uyku getiren, gevşemeye izin veren bir oda olmaması, aksine size verimli bir çalışma ortamı sunması gerekiyor. Vaktinizin büyük bir çoğunluğunu bu odada geçireceğiniz de unutulmamalı. Bilgisayar başında işleri yürütüyorken diğer yandan da çayınızı yudumladığınız, sevdiğiniz bir masa ve tamamlayıcı sandalye ile dekorasyonu tamamladığınız bir oda istiyorsanız fotoğraflar size ilham verebilir ..

Home office olarak ayrılan odada; çalışma masası sanılanın aksine güneşi görür biçimde yerleştirilmemeli. Bilgisayar ekranına kısık gözlerle bakmamak; dolayısıyla gözü yormamak için masanın konumu önemli. Cam bir masa yerine, parmak izlerini göstermeyen ahşap bir masa tercih edilmeli. Masa üstü aydınlatmalar tercih ediyorsanız; resmi bir abajur yerine daha eğlenceli ,şık bir aydınlatma seçebilirsiniz.

Masanızın ebatları da uygun büyüklükte olmalı. Sıkış sıkış ve üst üste bir masa düzeni verimi düşürebilir. Kendinize keyifli bir çalışma ortamı sağlamak için canlı çiçekleri seçebilirsiniz. Eğer burası misafir kabul ettiğiniz bir oda ise güzel bir koltuk yerleştirerek resmiyetten arınmış bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Home office için ayrı bir oda açabileceğiniz gibi, odanızın bir kısmında da bu düzenlemeyi yapabilirsiniz. Kimi anneler ve bloggerlar bu tarz bir hayat sürdürüyor ve bundan gayet memnunlar:)

 

9 thoughts on “Home office çalışanlara dekorasyon önerileri

  1. 2. ve 3. resme bayıldım, bizim evdeki çalışma odası çok uzun bir süredir çamaşır ve ütü odası olarak kullanıldığı için böyle odalara iç çekerek bakıyorum resmen:))

  2. evde çalışabileceğim bir işim yok, ama sürekli ders çalışmamı gerektiren bir işim var, çünkü doktorum, yaş otuzu geçti hala sınavlar bitmedi malum, ama ben çalışma mekanı olarak daha az beyaz mekanları tercih ederim, çünkü bana göre çalışma ortamında mutlaka hafif kahverengi hafif yeşil olmalı… ama yine de çok hoş görünüyorlar. sevgiler

  3. Çok güzel fikirler her zamanki gibi, teşekkürler.
    Ben de yeni başladım home office çalışmaya, masa ararken cam masaları beğendim ama dikkatimi dağıtacağını düşündüm, vazgeçtim
    Yeni yazılarınızı bekliyorum, sevgilerimle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website