Yatak odası; evin belkide en zahmetsiz dekore edilebilen alanı. Bir yatak, iki komodin ve bir gardrop kıyafetlerimizi toparlıyor. Bize kalan tamamlayıcı aksesuar kullanarak, odayı yaşanır kılmak.. Ama bu bazen sanıldığı gibi kolay olmayabiliyor..

Önemli olan büyük metrekareli bir yatak odasına sahip olmak değil, alanı doğru kullanmak aslında. Kışlık giysilerinize mevsim değiştiğinde yer bulabileceğiniz, vermek isteyip elden çıkarmayı geciktirdiğiniz kıyafetlerinizi dolaptan usulca kaldırabileceğiniz, günlük rutinde sık değiştirdiğiniz kıyafetlerin yatağın üzerine yığılmasına engel olabileceğiniz dekorasyonu uygulamak; yatak odasında düzen sağlamanın ilk koşulu.

Bir diğer önemli nokta da fazla eşya. Yatak odalarında; kalabalıktan, yığma eşyadan ve karanlık desenli mobilyalardan uzak durmak gerekiyor.

Eğer küçük bir yatak odanız varsa komodinlerle odayı daha da boğmak yerine, uygun bir duvara raf yaptırabilirsiniz. Komodinler kalktığında, oda olduğundan daha geniş gözükecektir.

Yatak odanızda değişikliğe ihtiyaç duyduğunuzda, beğeninize göre farklı yatak örtüleri kullanabilirsiniz. Tıkış tıkış, her mevsim kıyafetinin üst üste olduğu bir dolap düzeniniz varsa işe ilk önce mevsimlikleri, kalını inceyi, verilecekleri ayırmakla başlayın, dolabınız böylelikte nefes alacak ve yeniler için yer açılacak. Sepetlerin, dolap içine yerleştirebileceğiniz kapaklı kutuların iyi birer düzenleyici olduğunu da unutmayın!

 

Yatak odası dekorasyonu ile ilgili yazımı buraya tıklayarak da okuyabilirsiniz!

10 thoughts on “Yatak odası dekorasyonu

 1. Bir romanda okumuştum yatak odası ne kadar geniş olursa o kadar uyku kalitesi artar diye ve 2 senedir uyguladığım için hak verdim. Şöyle ki; üst katı sadece yatak odası yaptık ama giyinme odası alt katta hatta gün içinde giyinip çıkardığımız kirliye atılanlar dışında temiz olan kıyafetler bile dolapta duranlar tozdan uzak olduğundan yani dolap yattığımız yerde olmadığından daha bir ferah geliyor insana. Yalnız ben duvar kağıdı olayını sevemedim gitti neden dersen sürekli aynı desen geniş zemin vs insan bağımlı kalıyor gibi geliyor. Şimdi de yazına tıklayacağım bakalım neler demişsin sevgiler.

 2. STİL DİREKTÖRÜ; Eda yatak odasının büyüklüğünün uyku kalitesine etki ettiğini yeni öğrendim, ne kadar doğru! Ben de yatak odam ile giyinme odamı ayırdım ve gerçekten hiç dağılmıyor, kirli kıyafetler yatağın üzerine birikmiyor ve sabah neyse akşam yine aynı kalıyor.. Duvar kağıdını ben çok seviyorum sadece cesaret edip yatak başına kaplatamıyorum.. Nedeni sıkılmak da değil aslında ama sonradan ben bunu odama yakıştıramadım demekten korkuyorum. güzel yorumun için çok teşekkür ederim..

 3. Giyinme odam ve yatak aynı odada olmadığından yatak odam oldukça ferah ve havadar. Eski evimde sıkış tepiş hepsi bir aradaydı ve havasız geliyordu bana. Her akşam yatmadan havalandırıyordum. Şimdi mis gibi, özellikle haftasonu olunca çarşaflar da değişti mi? değmeyin keyfime:)

 4. benim için yatak odasının olmazsa olmazı güneş görmesi, aydınlık olması. eğer fazla ışık almıyorsa mutlaka açık renk mobilya kullanılmalı. yattığım yerde huzur bulmalıyım. eskiden 3+1 evlerde 4 kişilik aileler pekte güzel yaşayabiliyorken şimdi 2 kişi sığamıyoruz. sebebi hep fazla eşya. ne kadar az eşya o kadar az göz yorulması, daha az temizlik işi bence 🙂 eşya kalabalıklığında insanın ruhuda daralır bence..verdiğin fikirler ve görseller için teşekkürler Zeynepcim 🙂

 5. Zeyneppp canımm bak dayanamıyorum izin alıp eve gitmek istiyorumm :))

  Her zaman sade en güzelii 🙂

  Evi bir güzel elden geçirsem iyi olacak :)))

 6. tamda giyinme odası ayrı olursa diyecektim ki..
  yorumlar da aynı fikirde olduğumuzu gösteriyor..
  ve varya ille de beyaz 😉

 7. genis ve beyaz ve derli toplu bir yatak odasi mutlaka cok daha keyifli bir uyku sebebi.. Giyinme soyunma odasinin yatak odasi icinde olmamasi ise bir sahaser olmali ! Cok Buyuk evlerde cok genis genis yasamaya aliskimim ben ama artik buyuk ev degil ama genis odali minik bir ev istiyorum.. 30’lu yas garip isteklerle karsimda.. bende sasiyorum bazen ! :))

 8. İlk yatak odası çook güzel.
  Ben de tez zamanda odalardan birini giyinme odası yapıp, dolabıda oraya atıp uykularıma extra ferahlık katma niyetindeyim.

 9. Beyaz ve mor ne güzel olmuş odalar da örtüde çok hoş görünüyor.. Bende giyinme odasınıayrı kullanıyorum odanın ferah olması da önemli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website