Çam kozalakları en masrafsız dekor unsurlarından. Temiz hava yürüyüşü yaparken çam ağaçlarından bir kaç kozalak, bir iki dal çam yaprağı toplayabilir; evinize onlarla yeni bir görünüm katabilirsiniz. Kozalakların küçük olanlarını beğeniyorsanız hava almayan bir poşetin içinde kapanmasını bekleyin, iri kozalaklar tercihinizse bir müddet açık havada saklayın..

 

 

Loretablog, thevintagewrewn

10 thoughts on “Bir dekor objesi: Kozalak

 1. BURCU PARLAK KAYA; Keşke ben buradan size gönderebilsem etrafta öyle çok çam ağacı ve yerlerde öyle çok kozalak var ki..Belki gittiğiniz bir piknikte rastlayabilirsin..

 2. Kozalakları ben de çok severim, verdiğin bilgi için teşekkür ederim, birde poşette bekletip denerim bir dahaki sefere. Evde kullandıklarım bir kaç yıl öncesine ait, dore renkli sprey boyayla boyayıp sergilediklerim. En güzel yanı da tozlandıkça koy musluğun altına yıka 🙂

 3. Blogun ben de yeni temizlenmiş bir ev etkisi uyandırıyor 🙂 Yanlış anlama böyle hani mis gibi temizlersin de kahveni alır bir köşeye oturu temizliğin huzurunu içine çekersin işte öyle temiz ve güzel bir his senin blogunu gezmek 🙂

  http://trendsum.blogspot.com/

 4. Biraz önce kurstan gldim..Mis gibi kahvaltının tadın baktım ve de kozalaklardan gelen çam esintisiyle mutfağın yolunu tuttum….

 5. EVİMİN DEKORATÖRÜ; Evet yıkanma sıkıntısı yok toz da tutmuyor bu yüzden.. Ben de piknikten toplayıp getirmiştim küçükleri çok severim ama bir zaman sonra okadar açıldılar ki saksıma sığmamaya başladılar, sonra bir poşette hava aldırmadan saklayınca kapanıyorlar:)

  NOHUT ODA; Çocuklar kozalak boyamayı seviyor değil mi:)

  MÜJDE; Çok cicilermiş..

  TRENDSUM; Çok çok teşekkür ederim.. Böyle bir his verebiliyorsa öyle mutlu olurum ki..

  İJLAL; Ohh mis:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website