Mutfak robotlarını oldum olası sevemedim. Minik bir doğrayıcım var, asıl amacı soğan olsa da ben onunla sayısız işimi halledebiliyorum. Yıkaması da pek zahmetsiz, bıçağını çıkarıp haznesini yıkıyorum ve bitti! Ama mutfak robotları öyle mi. Sayısız parçası ve kocaman gövdeleri var, dolaplarda büyük yer tutuyorlar, ve çok nadir kullanıldıklarından bir türlü eskimiyorlar. Ve erkekler nedense bu büyük hantal makineleri pek seviyor!

 
Hadi robot almadık, ve soğanları da bir şekilde doğradık. Peki kırmızı lahana ve havuç ne olacaktı? Klasik rende evet bu saydıklarıma çare olabiliyor ama hem vakit alıyor, hem ortalık batıyor, bir yandan da elinizi kaptırma korkusu.. Moulinex Fresh ekspress’i gördük sonra. Başta tereddüt ettim. Tek korkum parçalarının yıkanmasıydı. İyi yorumlarını duydukça almaya karar verdik. İyi ki almışız. Gerçekten havuçta kırmızı lahanada büyük kolaylık sağlıyor. Küçük olduğundan yer kaplamıyor ve parçaları da makinede yıkanabiliyor.

Salata yapmak artık pek yormuyor:)

18 thoughts on “Mutfaktaki yardımcım

 1. Ben de geçen gün aldım. Kaşar rendeledim gerçekten de çok kolay oldu.

 2. Bu aletten ben de epey bir süredir istiyorum ama fiyatının fazla oldugunu düşündüğümden hep erteliyorum. Nolurdu sanki daha ucuz yapsalardı :))

 3. ŞEYMA D.T.; Kaşar rendelemekte de başarılı..

  KİRAZZADE; Bazen elektroworld’de kampanya yapıyorlar, takip etmek gerek..

  BAHAR; Baharcım rende yapıyor, ben çokça havuç rendeliyorum.

 4. Her rende yaptığımda elimi kesin kaptırıyordum. Kabusum oldu resmen. Teyzem hediye aldı bana nasıl memnunum anlatamam. Yıkaması falan çok kolay. Bu arada alet eve girdi gireli kızım rendeliyor artık her şeyi 🙂

 5. Ben de sevmiyorum elektronik alet kullanmayı. O yüzden hepsi dolapta duruyor.
  Hele de katı meyve sıkacağı.
  Hakikaten temizlikleri büyük dert.
  fiyatı nedir bu aletin?

 6. Bende geçenlerde memnuniyetimi yazmıştım canım. Özellikle havuç lahana rendelemekten kurtulmak için almak gerekir. Bizim evdede artık, salata hiç eksik olmuyor 🙂

 7. annem doğum günümde hediye etti bu aygıtı 🙂 bana ve evimizde devrim yaşandı desem yalan olmaz soğan rendelemiyor bi o kötü ama süper bi aygıt bayılıyorum..
  siz soğan için ne kullanıyorsunuz merak ettim ??

  banada beklerim http://asumantamer.blogspot.com/

 8. İLKNUR; Benim de eşim çok seviyor, rendelenecek birşey yoksa bile arıyor buluyor:)

  NİHAN; Katı meye sıkacağını aldığına pişman olan o kadar çok kişi tanıyorum ki.. İnsan kullanırım sanıyor ama birçoğu da ne yazık ki böyle dolap bekliyor. Ben tefalden almıştım 145 lira olması lazım.. Düşmüş de olabilir..

  HANDE; büyük kolaylık sağlıyor hakikaten Handecim..

  ASUMAN; Soğanı doğramak için arçelik mini doğrayıcı kullanıyorum..Onu da çok seviyorum. blendır mikser ve rondo olabiliyor:)

 9. Annem ay bu hiç işe yaramaz kızım indir bindir doğru düzgün doğrayamaz bile demişti yazını aynen kendisine okutuyorum:)

 10. ben böyle alet edevat ne varsa alır sonra yine herşeyi elimde doğrarım
  belki de dediğinn gibi onların parçalarını yıkamaktan üşendiğim içindir…
  bende çok methini duydum bu rendenin ama bakalım bu aralar harcama modunda değilim sanırım 🙂

 11. selam,
  ben de bu doğrayıcıdan almayı dusunuyordum fakat internette o kadar kötü yorumlar okudum kı vazgectım. sana da sormak ısterım. bıcaklarının keskın olmadıgını, yavas oldugunu (motor gucu dusukmus), rende ve plastıgın arasında cok sebze artıgı kaldıgını zıyan oldugunu ve temızlemesının zor oldugunu okudum. bir de dilimleme işinde performansı nasıl? cok mu ınce yapıyor. genellıkle sebzelerı camur gıbı zıyan ettiğini anlatmıslar. sanırım soğandan kaynaklanıyor. epeydir kullandıgın için yenı yorumunu cok merak edıyorum:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website