Belkide evde en çok bahsi geçen konu kitaplara yer bulma konusu.. Açık raf tercih etmediğimden kapaklı bir kitaplık satın almış,  sayemde ”oturma odasında buzdolabı” konseptli bir yaşam alanı hazırlamıştık.. Belirli zaman aralıklarıyla, kitaplığımızı ünitenin önce sağına, gözüm alışamayınca soluna ve en nizami orada durdu diyerek tekrar sağına aldıysam da kapaklı kitaplığıma yerini sevdiremedim. Son halini buradan hatırlayanlar olacaktır, kapak ise bir odanın kapı arkasında ”olur da bir gün..” niyetine bekliyor. Şimdilik onun için düşünebildiğim en iyi şey bagajda bekleyen seyyar bir piknik masası olması..

 

Evde kullanmadığım bir kaç raf ise kalorifer peteklerinin üstlerinde bana yer imkanı sağlıyor. Bizim evde bir eşya evden çıkmadan önce, evde ona uygun başka biryer aranıyor. Ne de olsa onlar da ikinci şansı hak ediyor..

görsel kaynak:alvhemmakleri

9 thoughts on “Eşyalarınıza ikinci şans verir misiniz?

 1. Kitaplık alırken biz de çok düşünmüştük kapaklı mı olsun kapaksız mı diye… Sonra biraz büyük almak istedik ve o taşınma telaşındaki masrafları da göz önüne alınca kapaklarını sonra alırız diye bıraktık. Şimdi böyle seviyoruz, tamam biraz daha sık tozunu almak gerek ama tek tek kitapları eline alıp sevme imkanı, hatıraları canlı tutma imkanı veriyor bu da insana:) (Polyanacılığı fazla mı abarttım ne:) )
  Ben de kitaplığın arttan küçük raflarını beyaza boyayıp üstüne kumaştan kestiğim kuşları yapıştırıp arkadaşımın kızının odası için tablo yapmıştım. Daha var onlarıda bahar gelsin hemen boyayayım istiyorum.

 2. Evim kucuk oldugundan zaman zaman neyi nereye sigdirsam kaygisi yasiyorum. Sanki 2 oda daha olmaliydi evimde 🙂

 3. CAFE NOHUT; Açık raf temizliği çok sıkıntı olduğundan tercih etmemiştim bende açık olmasını, kapağı olsun istemiştim ama bilmeden çok da yanlış bir kapak seçmişim. Büyük kitaplıkta da büyük temizlik çıkıyordur ama göz önünde oluyorlar böylede söylediğin gibi.. Birde bu raftan tabloyu nekadar güzel düşünmüşsünn..

  SELİN ERGEÇER; Annem der ki en güzeli küçük ev:) tatmin eder mi bilmiyorum ama küçük evimi daha çok özlüyorum.

 4. İki ,üç ,beş çok şans verilmiş eşyalar var bende…boyarım ,kaplarım kimse tanıyamaz bile…ama kötü yanı buna alışan kocayı yeni bişeyler için ikna etmek:))
  Kapalı kitaplık en mantıklısı canım,kiyaplar açıkta çok toz tutuyor…

 5. Mobilyalarım kıymetlidir, koltukların kumaşını değiştiririm, mobilyaların rengini kitaplığım kahverengiydi sıkıldım kreme boyattım kulplarını değiştirdim porselen kulp takdırdım salonumun en kıymetlisi oldu gelenler biz bunu daha önce görmedik diyorlar. Önemli olan kendi zevkini ve ne istediğini bilmen aynı şekilde yatak odası takımımı da beyaza boyattım sıkılınca etejeri kırmızı veya saks mavisine kendim boyayacağım ))))))))))

 6. Salonda başlayıp banyoda işlev gören ya da mutfaktan salona geçen çok şey var bende de. Ben hala kitaplık alamayanlardanım. Alırsam kesin kapaklı ama cam kapaklı istiyorum. Bakalım alana kadar daha kaç kitaplık beğenip vazgeçicem 🙂

 7. Hiç sorma Zeynep’ciğim,şimdi eskiden yer bulamayıp attığım eşyaları düşünüp düşünüp hayıflanıyorum..
  Kesinlikle 2.3. şansı hakediyorlarmış meğer:(

 8. Bence de şans verilmeli,şimdi nasıl pişmanım ..kayınvalidemin lükens ayaklı antika yatakodasının tuvalet aynasını attığımıza…ah ah..
  senin kitaplık ve koltuk bütünlüğü gözlerimi kamaştırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website