Ankara’ya taşınalı henüz iki ay oluyor, ve bu birlikte vakit geçirebileceğimiz leziz ve sakin bir mekan tespiti için aslında az bir zaman:) Birinci ağızdan deneyimleri okuduğumuzda anlıyoruz ki Trilye restaurant bize fazlasıyla hitab ediyor.. Sakin, nezih ve temiz.. İçeri girdiğinizde müşteri değil, misafir olduğunuz hissettiriliyor ki bu ev sahipliğini iyi yaptıklarını gösteriyor..
Trilye’de balığın her halini tatmanız, mezenin dibine vurmanız mümkün =) Benim gibi balığın yanında meze değil de, mezenin yanında balık severler için harika bir uygulama bu.. Yediğim mezelerin lezzetini tarif etmem mümkün değil, evde yapabilmeyi dilerdim diyebilirim=) Öyle zannediyorum ki eşim de bunu en az benim kadar dilerdi=)
Tüm bu artılarının yanında fiyatlar biraz astronomik, ama ben hizmetlerinin karşılığını fazlasıyla hak ettiklerini düşünüyorum. Hatırlatmakta fayda var, Trilye yıllardır Ankara’daki en iyi on balık restauran’ı içinde ilk sırada yer alıyor. Ankara için gurur duyulacak bir mekan Trilye, denemenizi tavsiye ediyorum..
Fotoğraflar Trilye Web Sitesinden..
 

15 thoughts on “Trilye restaurant/ Ankara

 1. Ankara ve balık….
  Ankara’ya iş için bir ara çok sık gitmiştim ve yanımdakilerin tercihlerine uyup hep kebap türevi şeyler yemişimdir. Defterime yazdım Trilye’yi ilk seferde oradayım:)

 2. ankara ‘ da balık restaurantı, yani deniz kıyısı olmayan bir şehirde. Çok merak ettim. Ankara’ya yolum düşerse mutlaka gitmek isterim. Bende meze-balık çok severim.

 3. ahh Zeynepcim tam 12 den vurmuşsun henüz geleli 2 ay oldu diyosun ve Ankaranın en iyi balık restorantını keşfetmişsin tebrikler:)) özellikle kalamar ve karidesi bir harikadır Trilyenin çok özel bir balıkçı bu yüzden fiyat konusunda katılıyorum sana fazla yüksek; AMA BU LEZZETE DEĞER:))
  bu kadar yakınken bir balık sefası yapabiliriz ne dersin;)

 4. merhabalar zeynep, blogunu yeni keşfettim ve bayıldım, ellerine sağlık..
  Ankara’mıza da hoşgeldin, sefalar getirdin 🙂
  trilye neredeyse her hafta ablamlara giderken önünden geçtiğim, her geçişimde de burayı mutlaka denemeliyim dediğim bir mekan..tavsiyen üzerine merakım bir kat daha arttı. balıkla arası olmayan biri olaraktan mezelere bayılırım madem bu kadar övdün mecbur bir akşam balık düşkünü eşimi götürmeliyim :))

 5. Aferin Zeynep..
  Çalışmalara devam 😉 Geldiğimde birçok yeri keşfetmiş olacaksın! 🙂
  Yeni okulun hayırlı olsun bu arada.. ve hemen darısı başıma cümlesini ekliyorum.

 6. ben
  ne ara
  kaçırdım
  senin
  ankara’ya
  taşındığını:S:S
  Ama yaşasınn diyebilirim buna:)
  Tanışma şansımız olabileceği için:)
  Hoşgeldinn şekerimmm:)
  Umarım sen de benim gibi seversin Ank.’yı

 7. Merhaba Zeynep,
  Bir arkadaşım önermişti Trilye’yi. Ankara’da balık yenir mi, komik diyordum:) Bunca yorum aldığına göre hakkı varmış:) Bir Bursalı olarak Bursa-Mudanya’ya bağlı Tirilye köyüne gitmenizi, denizden yeni çıkıp önünüze gelen lezzetleri tatmanızı da şiddetle tavsiye ediyorum

  Bu arada blogunu hestiascottage.blogspot.com sayesinde keşfettim, kardeşim olur kendisi:)
  Bana da beklerim, hergunluk.com

  Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website