Klasik komodinlerle aram hiç iyi olmadı.. Yatağın bir sağında bir solunda durması için alınan komodinlerimi yatağa yakışmadıklarını düşündüğüm için yatak odasından uzun zaman önce çıkardım.. Müsaade edilse evden de dışarıya çıkarmaktı niyetim ama kullanalım diye aldıklarımız evden çıkarılmamalıymış:) Bu konuda ben galiba biraz pervasızım..
İlla ki takımın parçası olması gerekmiyor komodinin bana göre.. Yatağın, odanın rengine tarzına yakınsa komodin tercihiniz; pekala güzel durabilir.
Uyku arasında yanı başımda su bulunduramadığım için tıpış tıpış mutfak, uyumadan önce kitabımı elimden bırakmak istediğimde yine kalk, kitabı uygun bir yere bırak sıkıntısı yaşatıyor komodin kullanmamak..
Gönlüme göre bir tane bulduğumda, ya da saatli ilaç almaya başladığımda ben de bir tane alacağım galiba =)

26 thoughts on “Komodin şart mı?

 1. ben komidin sevenlerdenim

  Allah nasip ederde evlenirsen klasik tarzda mobilya alıcam
  eski modellerden ayakları ince olanlardan

  ilk resimdekinide beğendim

 2. aslında gereklilikten değil de dekor amaçlı kullanmak güzel sanırım 🙂 benim favorim Ahu’nun çekmeceli komodini. ama sanırım salonunda duruyor 🙂 hani çiçek şeklinde kulbu olan 🙂

 3. Böyle ilginç bir parça işte . olsa bir türlü olmasa bir türlü . Yarattığı kolaylığı düşününce en azından kendin için bir tane cici bir komodin alınabilinir . Tez zamanda bulasın 😀

 4. Ben farklı olmasını daha çok seviyorum açıkçası..Bakıyorum genelde sevemiyorum yatağın takımındakileri,o sebeple uydurarak yapmak çok daha güzel olur diye düşünüyorum 🙂

 5. komodin severim. ama ismini söyleyemem komidin derim hep 🙂
  sanki gerçeği oymuşta sonradan komodin olmuş gibi gelir.
  kelimelerle başım belada.
  tamam sustum 😉

 6. Reyyan; komodin severlere de hitap ediyor aslında fotoğraflar:)

  HANDE NE YAPIYOR; evet handecim, bak nekadar iyi tanıyorsun beni:))

  NEŞELİ GÜNLER; ah evet ahu yatak odasında değil salonunda kullanıyor komodinini.. ben de pek seviyorum ahudakini..kulpları da bi okadar güzel:)

  ELİF; çok teşekkür ederim, şu an için zaruri değil dediğim gibi ama olunca biçok açığı kapatacak:)

  ZEYNEP BAYRAM; canım benimm, inşallah bulurum..

  EVİMİN DEKORATÖRÜ; bende senin gibiyim biliyormusun, bişiy beğendiğim zaman odama yakışıp yakışmayacağını düşünürüm evvela.. birinci kmodin gerçekten güzel..

  GİZEM; haklısınn:)

  BAHAR VE KIZISI YAĞMUR; evet evet iki tane tabi:))

  ELMALI KURABİYE; tahmin edebiliyorum, ama benim tek yapabildiğim odadan dışarı çıkarmak:) senden daha iyilerini bekliyorum nuray:)

 7. Komodin şart değil tabiki ama eğer yeterli yer varsa yatak odanızda kullanılması gerek diye düşünüyorum. çünkü bence odanın tarzını belirliyor üzerindeki başucu lambaları ve bir iki güzel fotoğraf karesi. Cottage tarzında da yatak başındaki iki komodinin ayrı olması ve yatakla birebir uyuşmaması orjinallik sağlıyor.Ben de ilk resimdekini beğendim ve 2.resimdeki renk skalasını. Çok başarılı:)

 8. Ben de komodin-sevmezlerdenim. Fakat dediğin gibi kitap, telefon ve -her ne kadar gece kalkıp da su içme alışkanlığım olmasa da- bardak vs koymak için lazım oluyorlar. İkinci el/antikacılara da bir bak derim; komodin gibi görünmeyen ama istediğin işlevlere cevap verecek bir şeyler bulabilirsin 😉

 9. Ah ah şu komodinimin dili olsa da konuşsa, sevmek için neler yaptım..ıhhh olmadı…Ama bir yerlerde sevilesi bişey beni bekliyor biliyorum.
  Bu arada sana yorum bırakmayı özlemişim zeynepcim 😉

 10. şu sıralar sürekli dergilere gömülüyorum ve dikkatimi çeken birşey olmuştu, bir tarafa feminen, diğer tarafa maskülen farklı iki tarzda komodin de hoş duruyor:) ve üzerlerindeki abajurlar da bir tarafa feminen, diğer tarafa maskülen…paylaşmak istedim…

 11. Benim daha son üç yıldır yanıbaşımda bir komidinim (mutfak dolabından bozma) var ve onu çok seviyorum. Uyumadan önce yan yatıyorum komidinime doğru, üstündekilere bakıyorum, zaman zaman değişiyor üstündekiler, sonra kitabımı koyuyorum, göz damlamı alıyorum, ama o anı sevmiyorum, canım o kremi sürüp gözlerimi kapatmak hiç istemiyor, ama kremi sıkıverip gözümün içine hop kapıyorum gözlerimi sonrada kör kör yanımdaki abajurun düğmesini arıyor ellerim.. Yok yok komidin çok sevilesi bişeymiş…

 12. aynen katılıyorum illa ki takım olması gerekmiyor benim de isteğim bembeyaz yatak ve yanıbaşında beyaz ferforje komidin sevgiler:)))))))

 13. Saatli ilacı bekleme be zeynep:))
  Ben böyle fikirlerle eşime gittiğimde kendi evimizi alınca falan diye geçiştiriyor 🙂 ev olayı şuan için ütopik olduğu için de kafası rahat :p
  Mobilya alırken beğendiklerim büyüktü. Ben de daha klasik bir model tercih etmiştim ama yatak başı ve komodinler değiştiğinde mobilya yenilenmiş gibi olabilir. Hatta bir arkadaşım dolabının kapağını bile değiştirmişti.

 14. Ben komodin severim aslında ama yatak odamda komodin yok. Çünkü henüz zevkime uygun bir tane bulamadım. Takım da olmasın, sevmiyorum, o yüzden almamıştım. Hatta iki komodin birbirinden farklı da olabilir. Türkiye’de mobilyalar daha şık. Amerika’da hala 1980’lerden kalan modeller var ve satılıyor da. Ben 5. fotograftaki yatak odasını komple beğendim 🙂

 15. Benim yatak odama zaten sığmayan komodinlerim salonumda iki koltuk arasında sırt sırta duruyorlar şu anda:) Bazen de kanapenin iki yanına geçiyorlar:) Eşyaları asıl amaçlarının dışında kullanmayı seviyorum :))

 16. Bizim yeni evde de sığmadı istediğimiz yere, bizde yatağın başına kitaplık yaptırdık tek raf hem dekoratif hemde pratik oldu…Kitaplar baş ucumda su bardağımda yanında oluyor 🙂 tavsiye ederim..

 17. benim de komidinim yok …ama hoş farklı birşey görür aşık olursam almak isterdim.çünkü yanıbaşıma birşeyler koymayı severim. şimdilik aynalı şifonyeri yatağıma yanaştırmışım idare ediyorum 🙂

 18. Komodinin de bir şahsiyeti olmalı. Yatak odasına, yatak odası da ona yakışmalı; her eşya gibi. Yoksa ruhsuz durur. Klasik yatak odası takımı yapan firmaların biri de güzel komodin yapsa ya… Yok. Klasik 2-3 çekmece, hantal bir gövde.
  Beğenmediğiniz komodini boyayın ya da duvarkağıdı kaplayın, kulbunu değiştirin, mobilyacıdan kenar çıtası alıp süsleyin. Atmayın canım eşyaları. Dünya koşuyor DIY projectlerin, after-beforların peşinde. Ayaklarını da istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Hatta sarhoş teker takın, istediğiniz yere sürüklersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website