Kitaplığınızda vaktiyle alınmış ama birtürlü okunmamış kitaplarınız vardır değil mi, nasıl da rahatsız ederler insanı orada öyle durdukça.. Birtanesini aldım elime geçtiğimiz gün, kapağına baktım, rastgele sayfalarını açtım kapadım, bu böyle olmayacak dedim sonra. İlk sayfasından başladım. Yazar daha baştan uyarmış okuyucusunu, edebi bir kaygı güdülmeden yazılmıştır demiş, peki dedim.
Kitapların da hedef kitlesi var, bu kitap 7den 70e diyemezsiniz. Kimi genç kuşağa hitap eder,kimi daha yukarısına. Neva’nın da okunması gereken yaş aralığının 15-25 yaş arası olduğunu düşünüyorum. Duygu ve mantık arasında çokça kalınan, ikili ilişkilerin ayyuka çıktığı yaşlar olduğundan yol gösterici olacaktır Neva bu yaşlara..Neyin doğru neyin yanlış olduğunun ayrımına varamayan gençleri bi sallayıp silkeleyip kendine getirmek için doğru bir kitap Neva:)

14 thoughts on “Neva, Ilgın Olut

 1. Illaki canim olmaz olurmu,,kitapligim doldu tasti,ben ise halen almaktayim:)hatta birazdan yine kütüphaneye gidecegim:)
  Kütüphane üyeligim oldugu halde satin almadanda kendimi alikoyamiyorum birtürlü…
  Keyifli okumalar!!!

 2. Ben Neva’yı yıllar önce okumuş ve çok etkilenmiştim.Eh gençtik tabii o zamanlar:)Hatta yazarı Ankara’da bir hastanede çalışıyordu,arkadaşımla gidip onu ziyaret etmiştik:))

 3. şu anda elimdeki bitirmeye çalıştığım kitap zeynepcim:)) yaş 30 bilmem bitince neler düşündürecek bana;)

 4. Ben de yıllar önce okumuştum Neva’yı ve etkisinden uzunca bir süre kurtulamamıştım…

 5. benim kitaplığımda şimdilik okunmayı bekleyen kitap yok 🙂
  ve bu bence bir sorun teşkil ediyor :/

  kapak çok hoş. yaş aralığı da beni aşıyor. yani ben verdiğin aralığı aşıyorum :s
  :))

 6. canım,sana imrendim şimdi,taşınma telaşında kitapta okuyabiliyorsun….

 7. Offfff! Benim kitaplığımda her daim okunmayı bekleyen bir dolu kitap oluyor.Hatta evin her tarafına yayılmış vaziyette olsalarda,ben yine almaya devam ediyorum.Huylu huyundan vazgeçmiyor ne yazık ki:)))Bu kitabı ilk defa duydum ama.
  Sevgiler

 8. Doğru! Benim de öylece bekleyen kitaplarım var ,daha sıraları gelmemiş:)

 9. Ben Neva’yı iki yıl önce okudum. Neva kitabıb ortalarına doğru ortaya çıkıyor ya, çok şaşırmıştım o yüzeden kurgusuna… Sonra yazarın ikinci kitabı piyasaya çıkınca O da bir kadın ismi- Funda – olunca; nedir bu durum diye yazmıştım. Cevabı imzalı kitap olarak geldi:)) Sanırım çok doğru bir tespit yapmışsınız , kitabın okunması gereken yaş ralığı hakkında…
  Sevgimle

 10. Kitaplıkta bekleyen 2 kitabım var sadece ama alınacak listem kabarık Zeynep 🙂
  Bu kitabı okumadım, yaş aralığını da çoktan geçtim zaten :p

 11. seneler önce okuduğum bu kitaptan çok etkilenmiştim
  bir de olay ankara da geçince etki eşiği daha fazlalaşıyor
  mekanlar tanıdık
  belki de gittiğimiz hastanede gördüğümüz dr. du bu yazar
  güzel bir kitaptı

 12. Ben bu kitabı okumadım… Yaş aralığı desen ohooo… Ama yorumlara bakılırsa alıp kitaplığıma koymakta fayda var, benim kızlar büyüdüklerinde okuma ihtiyacı hissedebilirler… Modern çeyiz gibi birşey oldu benimki ama konu kitapsa, alınmalı, okunmalı 🙂

 13. 15-25 aralığını 14-20 olarak bile daraltabiliriz. Ilgın Olut’un başka kitapları da daha genç kitlelere hitap ediyor. Ben beğenmiştim küçükken.:) Ama tabiki de öncelik Türk ve Dünya Klasikler olmalı.;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website