Hernekadar kitaplarımın fotoğraflarını kendim çekmeye çabalasam da kapak fotoğrafı olmayan bir kitabı yorumlamak da pek doğru olmaz sanırım:) Siz soldaki fotoğrafı gördüğünüzde bu kitaptan bahsettiğimi anımsarsınız belki:)
Vaktiyle bir kitap okumuştum İsmi  ”Oy trabzon trabzon senden ayrılacağım”.. Sırf kapağında trabzon yazıyor diye aldım ama iyi bir kitap olduğundan hiç şüphe etmedim! Öyle olduda.. Bitmesin diye yavaş yavaş okuduğum kitaplardandı.. Rumların ve türklerin birlikte yaşadığı sıkıntıları, mübadele yıllarını anlatıyordu..Nasıl sevmiştim..
Bu iki kitap birbirine okadar benziyor ki..Yalnız bir farklarıı var. Biri Trabzon’da geçiyor biri Çeşme/Alaçatı’da.. Yaşananlar yine aynı..Bir türk ve bir rum kızın aşkı..Mutlaka okunacaklarınızın arasında olsun!
 
 
 

27 thoughts on “Alaçatılı

 1. Alacati’nin cok guzel ve gorulesi bir yer oldugunu o kadar cok duyuyorum ki son zamanlarda.. sirf hayalimdeki o sirin yere sempati duydugum icin alip okuyasim geldi kitabi. Iyi okumalar.. 🙂

 2. Ne güzel bir fotoğraf. Bazı kitapları içlerine bakmadan, arka yüzü okumadan ilk görüşte aşk gibi hemen alıveririz. Benimde pek pişman olduğum olmamıştır bu seçimlerimden 🙂

 3. Postun başlığını okur okumaz geldim. Alaçatıya gittiğinizi ve oraları anlatacağınızı düşündüm ama kitapmış. Kapak resmine bayıldım. Alaçatıya gitmeden ölürsem gözüm açık gidecek 🙂 Şimdi hemen kitapyurduna zıplayıp kitabı inceledikten sonra listeme almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

 4. ‘Alaçatıda yaşlanmak ‘ gibi hayali olan biri için mutlaka okunası bir kitap sanırım. Paylaşım için teşekkürler:)

 5. Alaçatı’yı çok seven biri olarak bende o kadar merak ettim ki kitabı, bu postu yazmadan önce yan tarafta kapak resmini görmüştüm, umarım bahseder en kısa zamanda dedim Zeynep’çim.
  Bende hemen okumak istiyorumm

 6. BURCU; canım rica ederim okursan eminim ki beğeneceksin!

  İPEK; alaçatı, sakız adası, çeşme kitap hep buralardan bahsediyor..belki okuyunca gitmeden önce fikir sahibi olmuş olursun..

  ZEYNEP ÖZMEN ÜNLÜ; bazen okadar içim ısınıyor ki kitaba hep yanmda taşımak istiyorum hep merak etmek istiyorum sonunu ama nihayetinde bitiyor:)

  SELFET; kesinlikle canım..

  İLKNUR; bence kokusu çekiyor bizi..

  KİRAZZADE; evet böyle bir yanılgıya düşüleceğini de hesap etmiştim:) gidebilmeyi fotoğraflayabilmeyi çok istediğim yerlerden alaçatı belki birgün olur hem şimdi hakkında daha çok fikir sahibiyim:)

  AYCİ; sarı fotoğraf kitabın kapağı.

  SEBİ; 🙂

  ELİF TÜRK; kitapta kimi okusanız alaçatı aşığı türkü de rumu da okunmalı bence:)

  UYUZCADI; rica ederim..

  HİLAL; ben kabalcıdan almıştım ama d&r’ın internet sitesinde de var..bulabilrisin canım..

  MİNİK; okumalısın:)

 7. Alaçatılı olan herşeye varım. Ama benim Aalaçatım sonbahar ve kış Alaçatısı bir yılbaşında oradaydım ve işte o Alaçatı’ya aşık oldum. Fotoğrafa vuruldum tam benim tarzım .Listeye alındı bile. Sevgiler.

 8. istanbul hatırasından sonra bunuda yazdım alacaklar listesine 🙂 teşekkürler tavsiyelerin için…

 9. culum.comBen “Alaçatılı” romanının yazarıyım. Kitabımı sizlere tanıttığı için Zeynep Hanım’a teşekkür ederim. Umarım, okuduğunuzda beğenirsiniz. Resmi satışı on bine yaklaştı. Yakında Yunanca’ya da çevrilecek. Beğendiğiniz kapak resmini sanatçı arkadaşım Hüsnü Gengönül hediye etmişti.
  Diğer romanlarımla ilgili bilgilere “www.culum.com” web sayfamdan ulaşabilirsiniz.
  Alaçatı’dan sevgi ve selamlar…
  Mehmet Culum

 10. Zeynep’cim ben ikisini d eokumak istiyorum en yakin zamnda,hatta az once teyzeme siparisi verdim bile,bir trabzonlu olarak,kacirmayayim degil mi bu kitabi…fotograf super,kutaphaneye asilmalik…

 11. Ilicada doğmuş,Alacatıda ilkokula gıtmiş biri olarak kitabı okurken oraları ve o zamanı hayal
  ederek okumanın zevkini ve keyfini anlatmak olası değil.Kitabı gerçekten eşimle beraber
  bir solukta okuduk,okuyamamış herkese şiddetle tavsiye ederim.Sevgili Mehmet ağabey
  kalemine ve ellerine sağlık.

 12. Ben de kapağına hayran olarak bir solukta okuyuvermiştim bu kitabı…herkese tavsiye ediyorum…çok keyifli bir dönem kitabı…

 13. Zeynep’cim bana diyorsun ama sen de okuma hızında beni geçtin doğrusu:)Maşallah diyeyim de nazar değmesin!Tavsiyen için teşekkürler!Listeme ekledim hemen!

 14. “ALAÇATILI” romanının yazarı olarak yukarıdaki eşsiz yorumlara çok teşekkür ederim. Bu taraflara yolu düşenleri bir kahve içmeye beklerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website