İstanbul göreceli bir memleket, hamur gibi herkesin elinde ayrı şekilleniyor.. Herkes istediği gibi yazıyor yeditepeli şehri..

Yabancı yazarların ülkemize gelip bir dönemin İstanbul’unu, kendi atalarının bir zamanlar hüküm sürdüğü şehri yazmalarına birşey dediğim yok ama bazı yerlerde konudan öyle sapıyorlar ki ağzım açık okuyorum.. Ben osmanlı aşığıyım, bazı yanlış muameleler yapıldığı doğru, zulümleri muhakkak ama onlardan geldiğimizi aslımızı inkar etme yoluna gitmeden kabulleniyorum saygı duyuyorum..

Yazar bu kitabı yazmadan İstanbul’da kalıp uzun araştırmalar yapmış birtakım yayınevlerinden yardım almış ama bence biçok şeyi atlamış birazda sığlaştırmış..

Tam hadi iyi gidiyor diye okurken, osmanlıdan şundan bundan bahsederken bir de bakıyorsunuz fantastik bilim kurgusal büyücülü yaratıklı hobbitli (ki ben hiç sevmem) konulara giriyor.. Yahu şimdi bunun bu kitapta ne işi var diyorsunuz ama sonunu iyi bağlıyor:)

İtiraf etmem gereken de bişiy var hem..İlk defa bu kitapta 10 15 sayfa atladım ama şu hobbitli kısımda:) Utanıyorum:)

Mutlu haftasonları efendim:)

10 thoughts on “Kibelenin sırrı/ Bir İstanbul Masalı

 1. canım sana da güzel hafta sonları 🙂 her ne kadar yaşamıyorum şuan ama ben de istanbul aşığı biriyim :))

 2. Bu kitabı ben de okumuştum ve beğenmiştim. Yabancıların kafasındaki “büyülü, haremli, kalabalık Osmanlı” teması çok bariz 🙂 Ama fantastik ve ilginç 🙂

 3. Çıkardık bu kitabı da listeden o zaman.
  Bilimkurguyu ben hiç sevmem. Filmleri bile izlemezken, kitabı okuyacağımı sanmıyorum :p
  Güzel olsun hafta sonu..

 4. hiç utanma canım bilim kurgudan bende hiç hoşlanmam daralırım uzun süre izleyemem ve hiç okuyamam:)) yanlız değilsin;)

 5. bi kitabı daha listeden çıkarıyoruz öyleyse 😀
  halbuki kapak al beni oku diyor, neyseki önce sen okuyorsun 🙂

  dürüstlüğünü takdir ettim :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website