Sakın başkalarına bana baktığın gibi bakma..Kimine göre kitap üstüne düşülen notlar merak uyandırıcı olmuştur ama ben kitabın ismine vurulup satın aldım:)
Kitaba başlamadan bir iki fikir edinmek için google’da ismini arattım..Okuyan yorumlayan birkaç kişiye rastladım ama yorumların hepsi kitabın arka kapak yazısı..Ben okuyanların kurduğu cümleler arıyorum içten gelerek yazılan..kitabı elime aldığımda arka kapağını ben de okuyabiliyorum..iş başa düşünce bana okuyup kendim yorumlamak kaldı..
Kitapta su doku cinayetleri işleyen birkaç zanlının peşine düşen bir komiser, ve komiserin konuyla ilgili yardım aldığı su doku uzmanı bir kadının çalışmları anlatılıyor.Kitap olayların çözümünden çok bu iki kişinin ilişkisi üzerinde duruyor..Polisiye sevdiğim bir tür olmamasına rağmen anlatımı,kişilerin karşılıklı konuşmaları çok güzeldi..çoğu cümleye çokça güldüğümü anımsıyorum..Bence konusundan çok anlatım tarzı üzerinden puanlanması gereken bir kitap..Yazarın ellerine sağlık..

10 thoughts on “Nurdan Beşergil/ Bana baktığın gibi bakma

 1. Öğretmen olacak biri için idol olabilicek kadar içtensin..Zeynep abla demeliyim sanırım =) Kitap yorumların sayesinde mutlu oluyorum, neden bilmiyorum ama oluyorum işte..

 2. zeynep hanım bloğunuza tesadüfen başka bir bloğu ararken rastladım ogün bugünde takipçinizim aynı zamanda meslektaşız.

 3. şaziye hanım merhaba ne güzel bir rastlantı olmuş ozaman=) çok teşekkür ederim ziyaretiniz için.. sizde mi ilkokul öğretmenisiniz?

 4. zeynepcim,
  gecen gün acaba bu kiz eskisi gibi yazmiyor mu artik diye aklima geldin.
  sonra senin yorumun geldi – ve görmüsken hemen tiklayip bakayim dedim.
  sonra ne gördüm.
  bir sürü sey yazmissin…rss´imi tekrar bir tazelemem gerek.
  bende hic yeni post yaziyormussun gibi gözükmüyor.

  simdi ise…kacirdiklarimi tekrar bir okumam gerek 🙂

 5. ben teknoloji tasarım derslerine giriyorum zeynep hanım gaziantepte bir ilköğretim okulunda çalışıyorum ,takipçiniz olmaya devam edeceğim zeynep öğretmenim…

 6. ayci; noktalı komlu olduğumdan beri en sık yaşadığım sorun bu benim,
  senden kaynaklanmıyor hayatım..ama ben kendimi sana unuttururmuyum hiç sürekli sağ kolondan takip ediyorum okuyorum..=)

  şaziye; nekadar güzel=) çok sevindim ziyaretinize canım öğretmenim=)

 7. Zeynep Hanım; artık kitabın arka kapağında yazanlar dışında sağlıklı bir yorum okuyabildim sayenizde, teşekkürler 🙂 Kitabı kütüphaneden yeni aldım, umarım ben de okurken aynı zevki alırım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website